Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, TRT Erzurum Radyosu'nun Konuğu Oldu. Başkan Büyükşehir Belediyesi'nin Genç İşadamları Derneği ile Ortaklaşa Açtığı İftar Çadırına Her Kesimden İnsanı Davet Etti.

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, TRT Erzurum Radyosu’nun konuğu oldu. Başkan Büyükşehir Belediyesi’nin Genç İşadamları Derneği ile ortaklaşa açtığı iftar çadırına her kesimden insanı davet etti.

Yapımcılığını Feridun Fazıl Özsoy’un üstlendiği “Gündönümü” Programına katılan Başkan Küçükler, Büyükşehir’in Ramazan etkinliklerine değindi. Aziziye Parkı içerisine kurulan iftar çadırında günde yaklaşık 2 bin kişiye yemek dağıtıldığını anlatan Başkan Küçükler, Erzurum’un halen Dadaş Sineması’nda devam eden Ramazan etkinliklerinin de geleneksel hale getirildiğini vurguladı.

Başkan şunları söyledi: “Aziziye Parkı’na kurduğumuz iftar çadırımızdan üniversiteye yakın olması nedeniyle özellikle öğrenci kardeşlerimiz yararlanıyor. İftar çadırı fakir fukaranın karnını doyurduğu mekanlar olarak bilinmesini arzu etmiyoruz. İftar çadırları ramazanın ayının manasının anlaşıldığı mekanlar olarak düşünülmesi gerekir. Bunun için her kesimden, özellikle zengin ailelerimizi iftar çadırımızda oruç açmaya davet ediyoruz. Ramazanın tadına varmak isteyen herkes onur konuğumuz olur.”

BÜYÜKŞEHİR HAYIR ÇARŞISI KURUYOR

Başkan Küçükler Erzurum’da fakir vatandaşların yararlanacağı “Hayır Çarşısı” projesinin de hayatiyete geçirileceğini ifade etti.

Başkan Küçükler, hazırlığı tamamlanmak üzere olan Hayır Çarşısı’nın büyük bir mağaza niteliğinde olacağını kaydederek, “Fakir vatandaşlarımız, gururu incinmeden bu mağazadan rahatlıkla alış- veriş yapabilecekler” diye konuştu.

(AT-İRT-Y)

Kaynak: İHA