Erzurum: Erzurum'da Kurbanlık Danalar Kaçtı, Vatandaşlar Kovaladı
Haberler » Güncel » Haber

Erzurum: Erzurum'da Kurbanlık Danalar Kaçtı, Vatandaşlar Kovaladı

Erzurum Bugün, Kaçan Kurbanlık Danaların Yakalanması Sırasında İlginç Görüntülere Sahne Oldu. Bir Vatandaş, Kaçan Danayı Yakalayacağı Sırada Yere Düşerek Hayvan Pisliği Üzerinde Sürüklendi.

Erzurum: Erzurum'da Kurbanlık Danalar Kaçtı, Vatandaşlar Kovaladı

Erzurum bugün, kaçan kurbanlık danaların yakalanması sırasında ilginç görüntülere sahne oldu. Bir vatandaş, kaçan danayı yakalayacağı sırada yere düşerek hayvan pisliği üzerinde sürüklendi.

Erzurum Hayvan Pazarı'na ilçelerden getirilen danaların kamyonlardan indirilerek ahırlara yerleştirilmeye çalışıldığı sırada, kamyondan inen danalar bir anda kaçışmaya başladı. Hayvan pazarı içerisinde uzun süre kaçışan danaları yakalamak için hayvan sahipleri ve çok sayıda vatandaş seferber oldu. Bazı danalar ahırlara girerken, ahıra girmemek için direnen 2 dana uzun süre vatandaşları peşlerinden koşturdu. Vatandaşların ellerindeki sopalarla danalara vurarak, yakalamaya çalışmaları işkence görüntülerine anımsatırken, dayak yiyen ve iyice huysuzlaşan danalar yaklaşık 2 saat kovalandı. Yaşanan kovalamaca sırasında bir vatandaşın tam danayı yakalayacağı sırada yere düşerek hayvan pisliği üzerinde sürüklenmesi çevredekileri güldürdü. Danalar daha sonra etrafları çevrilerek ahıra alınabildi.