Erzurum'daki Kaza

Erzurum'daki Kaza

Erzurum'da Okul Yolunda Trafik Terörüne Kurban Giden Üç Üniversite Öğrencisinin Cenazeleri Gözyaşları İçerisinde Memleketlerine Uğurlandı.

Erzurum'daki Kaza

Erzurum'da okul yolunda trafik terörüne kurban giden üç üniversite öğrencisinin cenazeleri gözyaşları içerisinde memleketlerine uğurlandı.

Hayatlarını kaybeden Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören üç öğrenciyi son yolculuklarına uğurlarken, arkadaşları yalnız bırakmadı. Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Nafiz Ceylan'ın cenazesi, teyzesi Ayşe Çömez'e teslim edildi. Ceylan'ın fakültedeki arkadaşları da Atatürk Üniversitesi'nce tahsis edilen araçla Samsun'a gitti. Kayseri'den Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesine gelen Ertuğrul Eroğlu'nun ailesi de Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından karşılandı. Acı haber karşısında yıkılan anne ve babayı, oğullarının arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Ailenin tek erkek çocuğu olan Ertuğrul Eroğlu'nun cenazesi de arkadaşları tarafından Kayseri'ye uğurlandı. Kazada ölen Saliha Aydın'ın cenazesini de babası Tahsin Aydın ve erkek kardeşi Raşit Aydın ile dedesi Raşit Aydın, teslim aldı. Saliha Aydın'ın cenazesi Konya Akşehir'e gönderildi.

Arkadaşlarının cenazelerini uğurlayan Atatürk Üniversitesi öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan, bugün Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin arkadaşlarını yad etmek için üniversite kampusunden kaza mahalline kadar yürüyerek, siyah çelenk bırakacakları bildirildi.

(AA-İRT-HE-Y)