Erzurum'da Torbacılara Şafak Operasyonu

Erzurum'da Torbacılara Şafak Operasyonu

Erzurum'da polis, uyuşturucu tacirlerine yönelik şafak operasyonunda 7 kişiyi gözaltına aldı.

Erzurum'da Torbacılara Şafak Operasyonu

Erzurum'da polis, 'torbacı' olarak adlandırılan uyuşturucu tacirlerine yönelik şafak operasyonu yaptı. 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerden birinin evinde çeyiz sandığı, mutfak dolabı ve sürahi içerisine saklanan exctasy hap ile esrar ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü ekipleri, merkez Yakutiye ilçesine bağlı Dağ Mahallesi, Tren garı ve Taşmağazalar semtlerinde faaliyet gösteren uyuşturucu tacirlerini 7 Şubat'tan bu yana izlemeye aldı. Sokak satıcılığı yöntemiyle uyuşturucu pazarladıkları belirlenen S. A., B. A., T. A., S. İ., M.Y., F.D. Erzurum'da, Y.A. ise Bursa'da 6 Ağustos'ta düzenlenen eş zamanlı şafak operasyonunda yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin evindeki mutfak dolabı, çeyiz sandığı ve sürahi içerisinde içimlik olarak hazırlanan 1 kilo 120 gram esrar ile 189 adet uyuşturucu exctasy hap ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticareti yapmak, satmak ve kullanmak suçlarından gözaltına alanın 7 kişi adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler ile yakınları, basın mensuplarına tepki gösterdi.

OTOBÜSTEKİ YOLCUNUNU VALİZİNDE 17 KİLO ESRAR

7 Ağustos'ta Bingöl'den Erzurum'a gelen bir yolcu otobüsünde özel eğitimli köpek Pascal ile yapılan aramada, 15 numaralı koltukta yolculuk eden S. A.'ya ait iki valiz içerisinde 7 paket halinde toplam 17 kilo 965 gram esrar bulundu. Şüpheli S. A., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. - Erzurum