Erzurum'da Silahlı Soygun

Erzurum'da Silahlı Soygun

Erzurum'da Kar Maskesi Takan Silahlı 4 Kişi, Bir Halı Yıkama İşletmesini Basarak İçeride Bulunan Şahısları Tabancayla Etkisiz Hale Getirdikten Sonra Kredi Kartlarını Alarak Kaçtı.

Erzurum'da Silahlı Soygun

Erzurum'da kar maskesi takan silahlı 4 kişi, bir halı yıkama işletmesini basarak içeride bulunan şahısları tabancayla etkisiz hale getirdikten sonra kredi kartlarını alarak kaçtı.

Edinilen bilgilere göre, bugün saat 19.30 sıralarında Sanayi semtinde meydana gelen olayda, temizleme işletmesine silah zoruyla giren kar maskeli 4 kişi, içeridekileri etkisiz hale getirdi. İsminin Ahmet olduğu öğrenilen işletme sahibini ve yanında çalışan 3 kişiyi bağlayan saldırganlar, işyerinde cüzi miktarda para olduğu için şahısların üzerlerinde bulunan kredi kartlarını aldı. Tabanca zoruyla kartlarının şifrelerini şahıslardan öğrenen saldırganlar, ardından plakası alınamayan bir otomobille kaçtı. Olay sonrasında işyerinde polisler incelemelerde bulunurken, saldırganların kredi kartlarını kullanma ihtimaline karşı şehirdeki bütün ATM'lerin çevresine polisler yerleştirildi.

Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

(AA-İRT-OK-Y)

Kaynak: İHA