Erzurum'da Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyon

Erzurum'da Silah Kaçakçılarına Yönelik Operasyon

- Erzurum'da silah kaçakçılarına yönelik operasyonERZURUM - Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce silah kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi.

- Erzurum'da silah kaçakçılarına yönelik operasyon

ERZURUM - Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce silah kaçakçılarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 şüpheli yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen Silah Kaçakçılığı olayı ile ilgili olarak, Aralık 2017 tarihinde başlanılan çalışma, 11 Temmuz 2018 tarihinde operasyona dönüştürüldü.
Yürütülen soruşturma kapsamında 4 ara yakalama sonucunda muhtelif markalarda 9 mm. 4 adet tabanca, tabancalara ait 5 adet şarjör ve 14 adet 9 mm. dolu fişek ele geçirildi.
Bu kapsamda il merkezinde ikamet ettikleri tespit edilen; T.K, İ.A, M.T, M.Ç. M.B. ve Ş. B. isimli şahıslara yönelik tespit edilen il merkezinde 5, Pasinler ilçesinde 1 ve Rize ili Çayeli ilçesinde 1 olmak üzere toplam 7 ikamet ve şüphelilere ait araçlarda arama-elkoyma işlemi gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerden T. K., İ. A., M. B. ve Ş. B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
Şüphelilerden M. T. isimli şahsın yakalanması mümkün olmamış, yakalama çalışmaları devam ettiği öğrenildi. Şahıslardan M. Ç. isimli şahsın halen E Tipi Kapalı Cezaevinde işlemiş olduğu başka bir suçtan dolayı tutuklu bulunduğu tespit edildi.
Yapılan aramalar sonucu M. Ç. isimli şahsın ikametinde ruhsatı ibraz edilemeyen 1 adet av tüfeği, İ. A.' in ikametinde ise yine ruhsatı ibraz edilemeyen 1 adet av tüfeği ve 3 adet silaha ait dolu kartuş ele geçirilerek ilgili mahkeme kararına istinaden el konuldu.
Yakalanan şüpheliler yasal işlemlerin yapılması için adli mercilere intikal ettirileceği açıklandı.