Erzurum'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzurum'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzurum'da Bugün Akşam Saatlerinde 10 Dakika Süreyle Yağan Doluyla Karışık Sağanak Yağış Sonrasında Hayat Felç Olurken, Çok Sayıda Ev ve İşyerini Su Bastı.

Erzurum'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzurum'da bugün akşam saatlerinde 10 dakika süreyle yağan doluyla karışık sağanak yağış sonrasında hayat felç olurken, çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

Sağanak yağışın ardından cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar yağmurdan korunmak için kaçışırken, zor anlar yaşadı. Sel sularıyla birlikte rögar kapakları kapandı, caddelerde su birikintileri küçük göletler haline geldi. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar ilginç görüntü oluştururken, bazı vatandaşlar da park banklarını köprü yaptı. Bank köprülerden karşıya geçmek isteyenler uzun kuyruk oluşturdu.

Yağmur nedeniyle Karayolları, Maksut Efendi, Kombina Caddesi, Yunusemre semtlerinde çok sayıda ev ve işyerinde su baskınları yaşandı. Bazı vatandaşlar itfaiyenin geç geldiğini ileri sürerek, gelen ekiplere "Siz gidin. Biz kendi başımızın çaresine bakarız" şeklinde sitemde bulundu.

Öte yandan sel suları nedeniyle E-80 Karayolu'nda da trafikte aksamalar yaşanırken, bazı araçlar yolda kaldı.

(AA-İRT-SN-SN-Y)