Erzurum'da Rahman-ı Kerim Akşamı

Erzurum'da Rahman-ı Kerim Akşamı
CHA - Haberler | Yerel

Erzurum'da Yeni Camii Kız Kur'an Kursu öğrencileri için Yenişehir AVM Kültür Merkezi Salonu'nda "Rahman-ı Kerim' Kur'an programı düzenlendi."

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Yakutiye İlçe Müftülüğü tarafından Sanayi Yeni Camii Kız Kur'an Kursu öğrencileri için Yenişehir AVM Kültür Merkezi Salonu'nda "Rahman-ı Kerim' Kur'an programı düzenlendi.

Erzurum akşamları Kur'an-ı Kerim tilavetiyle nurlandı. Rahman-ı Kerim programına Kur'an-ı Kerim dünya birincisi Ali Tel, ilahiyatçı- yazar Ömer Döngeloğlu, Lala Paşa Camii İmam Hatibi Musa Dağ, Diyarbakır Hozan Müftüsü Fatih Çatmataş, Erzurum Solakzade Camii İmam Hatibi Ali Turhan ile Suriye'den Cemal Hut katıldı. Abdullah Çelik'in sunuculuğunu yaptığı programda Abdulkadir Şehitoğlu yönetimindeki Türk Tasavvuf Musiki konseri geceye renk kattı. Program Suriyeli Hut'un duası ile sona erdi.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, İl Müftü Vekili Abdurrahman Kotan, Palandöken Müftüsü Mustafa Baytar ile çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title