Erzurum'da "Msn" Operasyonu

Erzurum'da "Msn" Operasyonu

Erzurum'da Ünlü Dizi Oyuncularının Msn'lerini Kırarak, Kendilerini Dizi Oyuncusu Olarak Tanıtıp, Ele Geçirdikleri Cinsel İçerikli Görüntülerle Şantaj Yapan 3 Kişi Tutuklandı.

Erzurum'da

Erzurum'da ünlü dizi oyuncularının MSN'lerini kırarak, kendilerini dizi oyuncusu olarak tanıtıp, ele geçirdikleri cinsel içerikli görüntülerle şantaj yapan 3 kişi tutuklandı.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili, "Şükrüpaşa Mahallesi'nde yapılan operasyonda, İstanbul ilinde ikamet eden müşteki E.A.'nın cinsel içerikli görüntülerini internet aracılığıyla ile kayıt eden ve bu görüntüleri internet ortamında yayınlamak üzere şantajla müşteki E.A.'dan bin YTL para talebinde bulunan İ.K. ve M.A. isimli şüpheliler, ekiplerimizce yakalanmıştır. Şüphelilerin ifadesi doğrultusunda kendilerine yardım ettiği

anlaşılan S.D. isimli şahıs da yakalanarak adli tahkikat için emniyet müdürlüğümüze getirilmiştir. İ.K., M.A. ve S.D.'nin müşteki E.A.'nın görüntülerini internet aracılığı ile kaydettikleri ve para istemek için şantaj yaptıkları yapılan çalışmalar neticesinde anlaşılmıştır. Şüphelilerin kendilerini müştekiye dizi oyuncusu olarak tanıttıkları, inandırıcı olmak amacıyla ünlü bir dizi oyuncusunun da MSN adresini kullanmak üzere hack ettikleri, MSN adresini kullanarak müştekinin görüntülerini

kaydettikleri anlaşılmıştır. Şüpheliler, müşteki E.A.'nın cinsel içerikli görüntülerini kaydederek internet aracılığıyla şantaj ve para talep etmek suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuştur" denildi.

(AA-İRT-OK-Y)