Erzurum'da İnşaat Halindeki Hastanede Yangın

Erzurum'da İnşaat Halindeki Hastanede Yangın

Erzurum'da Yeni Yapılan Hastane İnşaatında Çıkan Yangını Söndürmeye Giden İtfaiye Aracı Çukura Düştü. Yangın Kendiliğinden Sönerken, İtfaiye Aracını Düştüğü Yerden Çıkarmak İçin Vatandaşlar ve Görevliler Seferber Oldu.

Erzurum'da İnşaat Halindeki Hastanede Yangın

Erzurum'da yeni yapılan hastane inşaatında çıkan yangını söndürmeye giden itfaiye aracı çukura düştü. Yangın kendiliğinden sönerken, itfaiye aracını düştüğü yerden çıkarmak için vatandaşlar ve görevliler seferber oldu.

Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Erzurum'a her gelişinde incelemelerde bulunduğu ve çalışmaları yakından takip ettiği Çat yolu üzerinde inşaatı devam eden Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çatı katında yangın çıktı. Çabuk yanma özelliğine sahip boya ve karton gibi malzemelerin bir anda tutuşması üzerine yangın büyürken, durum çalışan işçiler tarafından hemen itfaiyeye haber verildi. Bunun üzerine olay yerine sevk edilen ilk itfaiye aracı, hastanenin bahçesindeki patika yolda

seyir halindeyken, tahta köprüden geçtiği sırada köprünün çökmesi üzerine yaklaşık 5 metre derinliğindeki çukura saplandı. Kazada şans eseri yaralanan olmazken, yangın kısa bir süre sonra kendiliğinden söndü. Olay yerine sevk edilen diğer itfaiye araçları ve çalışanları ise soğutma çalışması yaptı. Yangının sönmesinin ardından çukura saplanan itfaiye aracını çıkarmak için çok sayıda vatandaş seferber oldu. Bu sırada Erzurum Valisi Celalettin Güvenç ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak da, yangın yerinde

incelemelerde bulundu. Saplanan aracın çıkarılması için iş makinalarının yardımına ihtiyaç duyuldu. İtfaiye aracı yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonrasında çıkarılırken, yangının ısınmak için çatıda ateş yakan bir işçinin ateşi söndürmeden yemeğe gitmesi üzerine, sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı öğrenildi.

(AA-OK-Y)

Kaynak: İHA