Erzurum'da Güller Poşete Girdi
Haberler » Güncel » Erzurum'da Güller Poşete Girdi - Haber

Erzurum'da Güller Poşete Girdi

TÜRKİYE'nin en soğuk illerinden Erzurum'da kara kış gelmeden park, bahçe ve bulvarlara dikilen güller önce budandı, ardından poşetlendi.

Erzurum'da Güller Poşete Girdi

TÜRKİYE'nin en soğuk illerinden 'da kara kış gelmeden park, bahçe ve bulvarlara dikilen güller önce budandı, ardından poşetlendi.


Erzurum'da yazın park ve bahçeleri süsleyen güller, hava sıcaklığının sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü kış aylarında zarar görmemesi için görevliler tarafından üzerlerine tek tek poşet geçirildi. Kışın güllere bir bebek gibi baktıklarını belirten merkez Park ve Bahçeler Müdürü Semiha Ercoşkun şunları söyledi:


"Güllerin doma ihtimaline karşı kış gelmeden budayıp, tek tek poşetle üzerini kapatıp, üzerine de talaş döküyoruz. Böylece güller kışı zarar görmeden geçirmiş oluyor. İlkbaharda poşetleri çıkaracağız ve güller Nisan yağmurları ile birlikte yeniden hayat bulacak. Bir çoğu tarihi Yakutiye merkezinde olmak üzere ilçemizde 20 bine yakın gülümüz var. Belediye olarak sezonluk çiçek almıyoruz. Çünkü bunu her sene yenilememiz gerekiyor. Bu nedenle güle ağırlık veriyoruz. Gülü de korumak için bu gibi tedbirler alıyoruz."


Her biri poşetlerde muhafaza edilen güller yan yana durunca ilginç görüntü oluşturuyor. Uzaktan karga sürüsünü andıran güllerin neden bu hale getirildiğini merak edip öğrenenler ise, çiçeklere verilen değeri takdirle karşıladı. - Erzurum

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler