Erzurum'da Emniyetten ALES Tedbirleri

Erzurum'da Emniyetten ALES Tedbirleri

Erzurum Emniyet Müdürlüğü, pazar günü yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için tüm hazırlıkları tamamladı.

Erzurum'da Emniyetten ALES Tedbirleri

Erzurum Emniyet Müdürlüğü, pazar günü yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için tüm hazırlıkları tamamladı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, sınavın, Atatürk Üniversitesi'ne ait bazı bölümlerde saat 09.30'da tek oturum halinde yapılacağı hatırlatıldı.

ÖSYM tarafından yürütülen sınavın herkesi yakından ilgilendirdiği belirtilen açıklamada, emniyet müdürlüğü olarak herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için her türlü önlemin alındığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sınav öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin yanı sıra, adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmeleri de son derece önemlidir. Sınavın uygulanması sırasında, sınav binaları çevresinde meydana gelebilecek aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesiyle heyecanlanmalarına sebep olduğu bilinmektedir. Bu durumun adaylar ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır."

Bu nedenle adayların dikkatini dağıtacak olumsuzlukların yaşanmaması açısından, sınav binaları çevresi ve güzergahlarında gürültüye neden olacak çalışmaların yapılmaması uyarısında bulunulan açıklamada, sürücülerin korna çalmama konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiği vurgulandı.

 Açıklamada ayrıca, görevli personeller tarafından sınava giriş yerlerinde kontroller yapılacağı, bu nedenle adayların yanlarında bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş, takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar ve her türlü kopya çekmeye elverişli cihazları getirmemesi de istendi. - Erzurum