Erzurum'da İntihar Eden Kadının Akrabaları, Cenazede Defin Yeri Kavgasına Tutuştu

Erzurum'da İntihar Eden Kadının Akrabaları, Cenazede Defin Yeri Kavgasına Tutuştu

Erzurum'da intihar eden 4 çocuk annesi kadının cenazesinde ortalık karıştı. İntihar eden kadının akrabaları, defin yeri konusunda anlaşmazlığa düşünce, çıkan kavgaya polis müdahale etti.

Erzurum'da intihar eden 4 çocuk annesi kadının nerede toprağa verileceği hususunda anlaşmazlığa düşen kalabalık aile fertleri mezarlıkta kavgaya tutuştu. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

KENDİSİNİ İPLE ASARAK İNTİHAR ETTİ

Erzurum'un Palandöken ilçesi Yunus Emre semti Halit Paşa caddesi üzerindeki bir apartmanda ikamet eden 4 çocuk annesi Gülten Çoban, henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı iple asarak intihar etti. Kadının cesedi Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Otopsinin ardından Çoban'ın cenazesi yakınlarına teslim edildi.

POLİSLER ARAYA GİRDİ

Cenaze daha sonra Asri mezarlığına getirildi. Burada defin işlemi gerçekleşeceği sırada cenaze yakınları arasında burada toprağa verilmesin anlaşmazlığından kavga çıktı.

Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polislerin müdahalesiyle taraflar birbirinden ayırt edildi.

MEZAR YERİ KONUSUNDA KAVGA ETTİLER

Cenaze Asri Mezarlığından alınarak Tekman ilçesine bağlı Geçit Köyüne götürülerek burada toprağa verildi.

Kavganın çıkma sebebinin hayatını kaybeden kadının ağabeylerinin cenazeyi kendi köylerine götürmek istemeleri, kadının çocuklarının da buna müsaade etmeyerek Asri Mezarlığında toprağa vermek istemelerinden kaynaklandığı olarak belirtildi.