Erzurum'da Atlama Kuleleri Heyelan Nedeniyle Çöktü
Haberler » Güncel » Erzurum'da Atlama Kuleleri Heyelan Nedeniyle Çöktü - Haber

Erzurum'da Atlama Kuleleri Heyelan Nedeniyle Çöktü

Erzurum'da, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları için yapılan Türk Telekom Atlama Kulelerinin rampalar kısmı tamamen heyelan nedeniyle çöktü.

Erzurum'da Atlama Kuleleri Heyelan Nedeniyle Çöktü

'da, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yapılan Türkiye’deki tek atlama kuleleri olma özelliğine sahip Atlama Kulelerinin rampalar kısmı tamamen heyelan nedeniyle çöktü. Can kaybının yaşanmadığı olayda maddi zarar büyük.

Bugün saat 15. 30 sıralarında Erzurum-Çat karayolu üzerindeki, Kiremitlik Tepe mevkisinde 2011 Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları için inşa edilen atlama kulelerinde meydana gelen olayda, aniden oluşan heyelan nedeniyle çökme meydana geldi. 

20, 40, 60, 95 ve 125 metre uzunluklarında 5 ayrı atlama rampasının bulunduğu alanın büyük bir bölümü çökme nedeniyle tamamen zarar gördü. 

Yaklaşık 65 milyon TL’ye yaptırılan atlama kuleleri kullanılamaz hale gelirken can kaybının olmaması büyük şans olarak değerlendirildi. 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, heyelan nedeniyle böyle bir olayın yaşandığını ifade ederek incelemelerin başlatıldığını belirtti.  

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler