Erzurum'da Asfaltlama Çalışmaları

Erzurum'da Asfaltlama Çalışmaları
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdacılar sitesinde asfaltlama çalışmaları tamamlandı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdacılar sitesinde asfaltlama çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yaptığı açıklamada, dış ve içyapısı tamamlanan hurdacılar sitesinin, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından asfaltlandığını belirterek, şehri çağdaş ve modern bir görünüme kavuşturmak için çalışma yaptıklarını vurguladı.

Kısa bir süre sonra hurdacıların aynı çatı altında toplanacağını vurgulayan Küçükler, hurdacılar sitesiyle kentte yaşanan çevre ve gürültü kirliliğine de son vereceklerini belirtti.

Bir yatırımı daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Küçükler, şunları kaydetti:

"Hurdacılık iş kolunda çalışan esnaflarımızı tek bir çatı altında topluyoruz. Şehirde cadde üzerinde ve sokak aralarında faaliyet gösteren hurdacılardan hem bu işi yapanlar hem de vatandaşlarımız rahatsızdı. En başta görsel ve işitsel bir kirlilik meydana geliyordu. Toplumsal menfaati ön planda tutarak bu projeyi hayata geçirdik. Artık kent merkezinde hurdacılar yer alamayacak. Erzurum'da bulunan bütün hurdacılar bu siteye taşınacak. Sitede kameralı güvenlik sistemi de oluşturuldu. Hurdacı esnafı artık çok daha rahat bir ortamda çalışacak." - Erzurum

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title