Erzurum Büyükşehir Belediyespor'a 20 Sporcu Transfer Edildi
Haberler » Yerel » Haber

Erzurum Büyükşehir Belediyespor'a 20 Sporcu Transfer Edildi

Süper Amatör Lig'de Şampiyon Olarak 3

Erzurum Büyükşehir Belediyespor'a 20 Sporcu Transfer Edildi

Süper Amatör Lig'de şampiyon olarak 3. lige terfi maçlarına katılmaya hak kazanan Erzurum Büyükşehir Belediyespor'a farklı kulüplerden 20 sporcu transfer edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in makamında düzenlenen törende, Büyükşehir Belediyespor'a farklı kulüplerden gelen sporcuların transferi gerçekleştirildi.

Küçükler, törende yaptığı konuşmada, Erzurumspor'un uzun zamandan beri problemlerinin olduğunu ve 15 milyon liraya yakın borcunun bulunduğunu anımsattı.

Erzurumspor'un 15 milyon liraya yakın borç altında olduğunu ve bu şehrin bu borcu kaldırabilecek gücünün olmadığını dile getiren Küçükler, 'Maalesef iyi yönetilmeyen yönetimler ve çalışmalar bu duruma düşürdü. Tabii süper ligden düşüşü sırasından gelen borçlar vesaire. Şimdi inşallah onu biz Erzurum Büyükşehir Belediyespor ile telafi edeceğiz' dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bölgeyi kapsayan 4. lig oluşturulduğunu belirten Küçükler, Büyükşehir Belediyespor'un çevre illerin takımıyla oluşturulan bu grupta mücadele edeceğini söyledi.

Ciddi anlamda kaliteli ve iddialı takım oluşturduklarını belirten Küçükler, 'Biz kendimize güveniyoruz, sporcularımız da kendilerine güveniyor. Birlik ve beraberlik içerisinde, bu bölgenin en büyük şehri Erzurum'a yakışır bir takım olacağız ve inşallah çok rahat bir şekilde 3. Lig'e yükseleceğiz' diye konuştu.

Belediye Başkanı Küçükler, bir gazetecinin 'Erzurumspor'un defteri tamamen kapandı mı?' soruna, şöyle yanıtladı:

'Erzurumspor'un defterinin kapanıp kapanmaması önemli değil. Şu anda amatöre düşmüş olan ve 15 milyon lira borcu olan bir takım. Orada bir takım olarak duruyor. Defteri falan kapanmamış, yani şu anda yönetimi yok, bir çalışma yok ve amatöre düşmüş olan bir takım. En büyük sıkıntı zaten borç yüküydü, yıllardan beri gelen borç yükü var. Maalesef iki sezondur üzülerek gördük. Belediye olarak en büyük destekçisi olduk, her zaman da en büyük destekçisi olacağımızı dile getirdik. Ama 15 milyon lira yükü kaldırmaya belediye olarak, hakkımız da, yetkimiz de, gücümüz de yok. Destek olmayınca yapılacak çok bir şey olmuyor.'- 'YENİ BİR SAYFA AÇTIK'-Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hasan Çelik de Erzurumspor'un bu duruma düşmesine kendi adına üzgün olduğunu, bu kulübün daha iyi yerlerde olması gerektiğini ifade etti.

Erzurumlu'nun profesyonel anlamda takımları izlemesi taraftarı olduğunu anlatan Çelik, 'Bazı imkanlardan dolayı kulübün durumu ortadadır. Ancak şuandan itibaren yeni bir sayfa açtık. Hedefimiz 4. Lig'den 3. Lig'e yükselmektir ve daha sonra adım adım ilerleyeceğimize inanıyorum. Biran öce 3. Lig'e çıkmak için mücadele edeceğiz' dedi.

Çelik, Erzurum Büyükşehir Belediyespor'da 15'i profesyonel olmak üzere, 25 sporcunun bulunduğunu, ligin 15 Ekim'de başlayacağını sözlerine ekledi.- YENİ TRANSFER OLAN FUTBOLCULAR VE GELDİKLERİ KULÜPLER-Engin Özçelik (Tavşanlı Linyit), Erhan Kaya (Güngören Belediye), Erkan Aygün (Güngören Belediye), İsmail Bekdeş (Feriköyspor), Abdullah Hün (Güngören Belediye), Ender Altay (Erzurumspor), Mesut Karataş (Bandırmaspor), Remzi Acet (Tepecik Belediye), Serhat Gökşen (Gebzespor), Ersin Şen (Kastamonuspor), Abdullah Koparan (İzmirspor), Emre Çelik (Erzurumspor), Halil İbrahim Odacı (Çankırı Belediye), Zehni Özdemir (İskenderun), Selçuk Çavuşoğlu (Pazarspor), Savaş Turan (Erzurumspor), Volkan Bayram (Palandökenspor), Mehmet Emin Tizgili (Erzurumspor), Ahmet Altunkaya (Yakutiyespor) ve Selim Alpay (Kalkanderespor)

(AYZ-MİS-ERD) - ERZURUM