Erzurum'a Atanan Vali Öztürk: Niğde'yi Ölünceye Kadar Unutmayacağım

Erzurum'a Atanan Vali Öztürk: Niğde'yi Ölünceye Kadar Unutmayacağım

Niğde'den Erzurum'a Atanan Vali Sebahattin Öztürk, İlk Valilik Deneyimini Yaşadığı Niğde'yi Ölünceye Kadar Unutmayacağını Söyledi.

Erzurum'a Atanan Vali Öztürk: Niğde'yi Ölünceye Kadar Unutmayacağım

Niğde'den Erzurum'a atanan Vali Sebahattin Öztürk, ilk valilik deneyimini yaşadığı Niğde'yi ölünceye kadar unutmayacağını söyledi.

Makamında gazetecilere açıklamalar yapan Sebahattin Öztürk, "Niğde'de göreve başlayalı 22 ay oldu. Bana göre çok güzel ömrümün en güzel zamanlarından iki yılını burada geçirdim. İlk valiliğimi Niğde'de yaşadım. Niğde benim için bu yüzden çok özel bir yer. Valilik görevine böyle bir vilayette başlamış olmak, başarımı ve güvenimi katladı. Yeni atama umarım benim için de Erzurum için de iyi olur." dedi.

Başlattığı girişimlerin sonuçlarını göremeden ayrıldığı için üzgün olduğunu dile getiren Vali Öztürk, "Tam verim alacakken, buradan gidiyoruz. İki yıl bir vali için bir yerde gerçekten kısa bir zaman dilimi." diye konuştu.

Yerine gelecek yeni valinin bu sonuçları yaşayacağını dile getiren Öztürk gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Öztürk, "Atama benim için sürpriz oldu. Gündemde böyle bir şey yoktu. Bizimkisi de zaten tek kişilik bir kararname. Ben Erzurum'a gidiyorum. Erzurum valimiz de merkeze alındı. Dolayısıyla bunu sürpriz diye nitelendirmemek mümkün değil." ifadelerini kullandı.

Vali Öztürk, "Umuyorum ki kısa zamanda Erzurum'daki görevimiz sırasında Niğde'de sağlamaya çalıştığımız düzeni orada da sağlarız." şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA