Erzincanspor'a İstanbul'da ki işadamlarından maddi destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig 4. Klasman Grubu'nda mücadele eden Erzincanspor'un içerisinde bulunduğu maddi krizi aşması için İstanbul'da işadamlarının katılımıyla yemek düzenlendi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın destekleriyle düzenlenen yemekte, işadamları Erzincanspor'a 860 Bin YTL tahütte bulundu.

Erzincanspor'a İstanbul'da ki işadamlarından maddi destek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig 4. Klasman Grubu'nda mücadele eden Erzincanspor'un içerisinde bulunduğu maddi krizi aşması için İstanbul'da işadamlarının katılımıyla yemek düzenlendi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın destekleriyle düzenlenen yemekte, işadamları Erzincanspor'a 860 Bin YTL tahütte bulundu.

ıÜüErzincanspor'un 40. kuruluş yıl dönümü kutlamaları ve maddi destek arayışı için Erzincanspor Yönetim Kurulu ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın destekleriyle Sarıyer Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi'nde yemek düzenlendi. Erzincanspor Kulübü Başkanı Süleyman Tan ve yönetim kurulunun ev sahipliği yaptığı geceye, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kağıthane Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Çekmeköy Belediye Başkanı Sadık Eraslan, Ersiad Başkanı Gülbeyi Sezgin, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç, Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Necmettin Ünal, Fırat-Pen Sahibi İşadamı Nevzat Demir, bazı işadamları ve dernek başkanları katıldı.

Gecede Erzincanspor'un içinde bulunduğu maddi sıkıntılara değinen Kulüp Başkanı Süleyman Tan, "Yönetim olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmemize rağmen, takımımızın başarısız sonuçlar alması ve ligin ilk periyodunu istediğimiz sırada bitiremememiz bizleri üzmüştür. Birçok spor kulübünde olduğu gibi Erzincanspor'da da maddi sorunlar yaşanmaktadır. Yaptığımız yeni transferlerle ekibimizi güçlendirdik. Sizlerin vereceği maddi destek sayesinde ligin son sırasında bulunan Erzincanspor'u üst sıralara taşımayı hedefliyoruz. 40. kuruluş yılını kutlayan Erzincanspor, tüm Erzincan halkınındır. Bizler geçiciyiz. Kalıcı olan Erzincanspor kulübüdür." diye konuştu.

Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk ise, "Erzincanspor Erzincan'ın vitrinidir, bu takım tüm Erzincan halkını temsil etmektedir, sizlerin teveccühü ile geleceğe olan güvenimiz daha da artacaktır, destekleriniz sayesinde Erzincanspor çok daha iyi yerlere gelecektir." dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise tüm Erzincanlılar'ın takıma sahip çıkmaları gerektiğini vurgularken, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle de Erzincanlı olmanın bir ayrıcalık olduğuna değindi. Karakelle, "Alını al bayrağından, siyahını yaşadığı doğal afetlerden alan Erzincanspor tarihinde büyük başarılar vardır. Şimdiye kadar Erzincanlı iş adamlarının desteği ile bu günlere gelindi, bundan sonra da desteklerinizin devamını istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Geceye destek veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Erzincanspor adına düzenlenen yemeğin amacına değinerek, "Erzincanspor birçok kulüp gibi maddi sorunlar yaşamaktadır. Erzincanspor için destek istendi, yönetici arkadaşlarımız büyük bir gayretle çalışıyor fakat maddi anlamda desteğe ihtiyaçları var, bu da siz değerli iş adamlarımız sayesinde olacak. Fakat bu destekler geçici rahatlık sağlar, önemli olan kalıcı çözümler bulmaktır. Erzincanspor'dan başarı isteyenler, takıma maddi ve manevi destek sağlamalılar, bu olayı tabana yaymalıyız. Vakti olanlar vakitlerini, nakiti olanlar ise nakitlerini harcamalılar." diyerek Erzincanspor'a destek istedi.

Yapılan konuşmaların ardından Erzincanspor Kulüp Başkanı Süleyman Tan ve Belediye Başkanı Mehmet Buyruk tarafından, üzerinde Bakan Yıldırım'ın portresinin bulunduğu bakır tablo, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a hediye edildi. Yemek sırasında Erzincanspor için iş adamlarından 860 bin YTL taahhütte bulundu. Gecenin sonunda Erzincanspor yönetim kurulu tarafından hazırlanan ve içinde Erzincan'a özgü yiyecek ürünlerin bulunduğu sepetler davetlilere hediye edildi.