Erzincan Üniversitesi'nde Kavga Olayı (2)

Erzincan Üniversitesi'nde Kavga Olayı (2)

Erzincan Üniversitesi'nde Karşıt Görüşlü Gruplar Arasında Çıkan Kavganın Hastane Önünde Devam Etmesi Sonucu Olayı Görüntüleyen Bir Gazeteci, Olaya Müdahale Etmeye Çalışan Bir Hastane Özel Güvenlikçisi ve Olaylara Karışan İki Öğrenci Atılan Taşlar Nedeniyle Yaralandı. Olaylarda Toplam 5 Kişi Yaralandı, 22 Öğrenci de Gözaltına Alındı.

Erzincan Üniversitesi'nde Kavga Olayı (2)

Erzincan Üniversitesi'nde karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan kavganın hastane önünde devam etmesi sonucu olayı görüntüleyen bir gazeteci, olaya müdahale etmeye çalışan bir hastane özel güvenlikçisi ve olaylara karışan iki öğrenci atılan taşlar nedeniyle yaralandı. Olaylarda toplam 5 kişi yaralandı, 22 öğrenci de gözaltına alındı.

Üniversitede başlayan kavgada bir kişi yaralanarak Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralıyı ziyarete gelen arkadaşları ile diğer karşıt grup arasında da hastane bahçesinde kavga yaşandı. Polis, hastane bahçesinde geniş güvenlik önlemleri alarak, gruplaşan öğrencilere sözlü uyarıda bulundu. Uyarılara rağmen slogan atan öğrenciler polis tarafından gözaltına alınmak istenince bir anda ortalık karıştı.

Polisten kaçmaya çalışan grup, ara sokaklara dağılırken bazı öğrenciler polise ve gazetecilere taşla saldırdı. Hastane bahçesinde çıkan arbede esnasında bir gazeteci, bir hastane özel güvenlik görevlisi ve bir öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayı görüntülemeye çalışan Haber 7 Muhabiri Kemal Özdemir'in başına da taş geldi. Özdemir, atılan taşın kafasına denk gelmesi nedeniyle yere düştü. Arkadaşlarının yardımı ile acil servise götürülen Özdemir'in kafasına iki dikiş atıldı.

Çevik Kuvvet polisleri ile öğrenciler arasında hastane çevresinde dakikalarca kovalamaca yaşandı. Polis öğrencileri gözaltına alarak Çarşı Polis Merkezi'ne götürdü. Yetkililerden edinilen bilgilere göre, yaşanan olaylarda 5 kişinin yaralandığı, 22 öğrencinin gözaltına alındığı, istirahatlı olan emniyet personelinin göreve hazır hale getirildiği öğrenildi.