Erzincan: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Grup Takımlarından Erzincanspor'da Deplasmanda Erzurumspor Karşısında Alınan 1 Puanın Sevinci Yaşanıyor.

Erzincan: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Grup takımlarından Erzincanspor'da deplasmanda Erzurumspor karşısında alınan 1 puanın sevinci yaşanıyor.

Erzincanspor Teknik Direktörü Müjdat Yalman, Erzurumspor karşısında sergiledikleri futbolla büyük moral bulduklarını belirterek, "Kazanılması gereken veya en azından kazanamazsak bile kaybedilmemesi gereken bir karşılaşma oynayacağımızı biliyorduk. Bu nedenle futbolcularım en iyi şekilde motive oldu. Hedeflediğimiz 1 puanı aldığımız için mutluyuz" dedi. Erzurumspor maçının artık geride kaldığını, hafta sonu kendi evinde oynayacakları Kırıkkalespor maçına konsantre olmaya başladıklarını ifade eden Yalman, yapacakları çalışmalarla takımdaki hataları gidermeye çalışacaklarını söyledi. Kırıkkalespor'un güçlü bir takım olduğuna dikkat çeken Teknik Direktör Yalman, "Rakibimiz aynı zamanda grubun lideri. İyi bir takım. Kaliteli futbolcuları var. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız. Maç saatine kadar eksikliklerimizi giderip, en iyi şekilde hazırlanacağız. Kırıkkalespor maçında iyi bir oyun ortaya koyacağımıza ve maç sonunda gülen tarafın Erzincanspor'un olacağına inanıyorum. Ligin ilk 7 haftasını 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyetle kapatmamızdan dolayı bu haftaki maçın önemi bizim için arttı. Çünkü Kırıkkalespor maçında alacağımız puan, ilerleyen haftalarda bize önemli katkı sağlayacak ve futbolcularımızın morali de yükselecektir" dedi.

Erzincanspor Kulübü Başkanı Osman Terzioğlu da, Erzincanspor'un Kırıkkalespor'dan puan alabilecek güçte olduğunu vurgulayarak, "Rakibimizin konumunu biliyoruz. Çok iyi bir futbol oynayan ve grubun tek namağlup takımı. Ama biz de iyi bir takımız. Taraftarımızın da desteğiyle gücümüzü sahaya yansıtabilirsek, maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Ligin başında belirlediğimiz A Kategorisi hedefimiz var. Sadece tek olumsuzluk maddi konular. Eğer bu konulardaki yaşanan problemlerimizi giderebilirsek, A Kategorisi hayali neden gerçek olmasın. Artık kaybetmeyi değil, kazanmayı düşünmeliyiz. Hedefimize ulaşma adına Kırıkkalespor maçını kazasız geçmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.