Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı

Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı

23.09.2013 15:00 | Son Güncelleme: 23.09.2013 14:59
Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı

Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu'nda 2013-2014 eğitim-öğretim yılı törenle başladı.

Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu'nda 2013-2014 eğitim-öğretim yılı törenle başladı. Yeni öğretim yılında 150'si birinci sınıf olmak üzere, 302 öğrenci polis olmak için eğitim-öğretim görecek.

Polis Meslek Yüksekokulunda yeni eğitim-öğretim yılı başladı. 2013-2014 eğitim-öğretim yılını başlaması sebebiyle Erzincan Polis Meslek Yüksekokulunda tören düzenlendi. Okula yeni gelen öğrenciler ile birlikte Polis Meslek Yüksekokulunda bu yıl 302 polis adayı eğitim-öğretim görecek. Yeni eğitim öğretim yılı açılış törenine Vali Abdurrahman Akdemir, AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, 3. Ordu Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Habip Yılmaz, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra polis okulu öğrencileri katıldı.

"DEVLET, POLİS EĞİTİMİNE ÖNEM VERMEKTEDİR"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Polis Meslek Yüksekokulunu tanıtan film izlettirildi. Törende konuşan Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Habip Yılmaz, "Toplumların gelişmişlik düzeyleri iyi bir eğitim sistemine sahip olmalarıyla doğru orantılıdır. Eğitim ülkelerin ve toplumların kalkınmasında ve gelişmesinde çok önem arz ettiğinden hareketle devletimiz her alanda olduğu gibi halkımızın can ve mal emniyetini koruma ve asayişini temin ile kamu düzeninin sağlanması gibi hayatı görevleri bulunan polisimizin eğitilmesine de çok önem vermektedir. 2001 yılından sonra polislerimizin eğitim sürelerini 2 yıla çıkarılması polis eğitimine verilen önemi gösteren adımlardan sadece birisidir. Ayrıca okulumuzda öğrenim görecek 302 öğrencimizin 2 yıl boyunca her yönden daha iyi bir eğitim ve öğretim görmeleri için bir taraftan öğretim görevlisi sayısını arttırırken diğer taraftan modern bir eğitim kampusunun yapımının devam etmesi devletimizin polis eğitimine verdiği önemi göstermektedir." açıklamasında bulundu.

POLİS SON 10 YILDA ZİHNİYET DEĞİŞTİRDİ

Törende konuşan Vali Abdurrahman Akdemir, "Genç polis arkadaşlarımdan şunları istiyorum; sizler özellikle ve görev yaptığınız ve yaşadığınız yerlerde bireylerin ve toplumun güvenliğini sağlayacak, güvenlik, özgürlük dengesine son derece dikkat edecek, ancak bu şekilde görevinizi en şekilde ifade ettiğinizi her zaman aklınızda tutacaksınız. Bizim isteğimiz polis devletin merhamet ve şefkat yüzünü gösteren, toplumla kaynaşan, onunla iç içe olan, onun sorunlarına duyarlı, onun sorunlarını çözmek hususunda rehberlik eden bir polis istiyoruz. Yaşadığımız son 10 yılda gördük ki, polisimiz bu anlamda ciddi anlamda zihniyet değişimi geçirmiş, polis son 10 yılda çok ciddi gelişim ve değişim göstermiştir. Artık biz lise mezunu polisleri istihdam etmiyoruz. Yüzde 80 oranında üniversite mezunudur. İnsana hizmet eden, devletin sokakta yüzü olan polisin kendi insanına hizmet eden bir resmi görevli haline getirdik." şeklinde konuştu.

Törende daha sonra 2012-2013 eğitim öğretim yılında derslerinde göstermiş olduğu üstün başarı sebebiyle bir üst sınıfa geçen polis adayları arasında ilk üç öğrencilere Vali Abdurrahman Akdemir başta olmak üzere protokol mensupları tarafından hediye verildi. Erzincan Polis Meslek Yüksekokulu'nda ilk dersi Dr. Derin Akdeniz verdi.

Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı
Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erzincan PMYO'da Yeni Eğitim Yılı Başladı - Erzincan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 21:00:49. #1.14#
title