Erzincan'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzincan'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzincan'da Bugün Akşam Saatlerinde Başlayan ve Yaklaşık 15 Dakika Süren Sağanak Yağış, Cadde ve Sokakları Göle Çevirdi.

Erzincan'da Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti

Erzincan'da bugün akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 15 dakika süren sağanak yağış, cadde ve sokakları göle çevirdi.

Erzincan'da saat 18.00 sıralarında etkili olan yağış, şehir içindeki yollarda araç trafiğinin aksamasına neden olurken, vatandaşlar cadde ve sokaklarda yürümekte güçlük çekti. Yağmur sonrası Atatürk, Aydınlık Evler, Barbaros, Bahçelievler İzzet Paşa, Halit Paşa ve Akşemsettin mahalleleri ile Fevzi Paşa, Halit Paşa, Ordu ve 13 Şubat caddelerinde hayat felç oldu. Cadde ve sokakların göle döndüğü Erzincan'da bazı araçlar yolda kalırken, yayalar su birikintilerini geçmekte zorlandı. Aydınlık Evler ve

Barbaros mahallerinde bazı evlerin bodrum katları ve bahçelerinde su baskını oluştu. Su baskınlarında evlerindeki eşyaları zarar gören vatandaşlar tepkilerini dile getirirken, çocuklar sokaklarda oluşan su birikintilerine aldırış etmedi.

Aydınlık Evler Mahallesi'ndeki evinde su baskını sebebiyle güç durumda kalan Fatma Yılmaz (73), her yağış sonrası aynı sıkıntıları çektiğini, yağmur yağdığında gözüne uyku girmediğini söyledi.

Aynı mahallede ikamet eden Ünsal Çağlayan (35) adlı vatandaş ise şişirdiği botla evinin yanında bulunan arsada oluşan su birikintisinde gezinti yaptı. Ünsal Çağlayan, "Mahallemizi su bastı, sesimizi duyuramıyoruz. Biz de zevkini çıkarmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Yağmurun ardından Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de gelen su baskını ihbarlarına cevap vermeye çalıştı. Yetkililer, yağışın ardından onlarca su baskını ihbarı aldıklarını ve önem sırasına göre müdahalede bulunduklarını belirtti.

(İS-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA