Erzincan'da Kırsal Alanların Kalkınması Hızlandırılacak

Erzincan'da Kırsal Alanların Kalkınması Hızlandırılacak

23.09.2013 16:20 | Son Güncelleme: 23.09.2013 23:39
Erzincan'da Kırsal Alanların Kalkınması Hızlandırılacak

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, kırsal alanların kalkınmasına yönelik gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, kırsal alanların kalkınmasına yönelik gerekli adımların atılması ve bu alanların kalkınması için hızlı bir şekilde çalışmaların başlatılması gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin ekonomik ve toplumsal yaşamındaki ilerlemelere paralel olarak kırsal kesimde; insan kaynaklarının gelişimi ve kırsal altyapının iyileştirilmesi, tarımın yapısal sorunlarının çözümlenmesi ve sektörün rekabet gücünün artırılması, göçün engellenmesi hedefleri ile ilçe ve köylerde yürütülen yatırımları yerinde incelemek amacıyla ilçe ve köy ziyaretlerini sürdüren Vali Abdurrahman Akdemir, Refahiye ilçesi Çatalçam köyünü ziyaret ederek burada yürütülen yatırımları inceledi.

Beraberinde Milletvekili Sebahattin Karakelle ve ilgili kurum yetkilileri ile birlikte ziyaretler düzenleyen Vali Akdemir, kırsal alanda yaşayan vatandaşların istek ve şikayetlerini dinledi. Çatalçam köyünde incelemelerde bulunan Vali Akdemir, Refahiye İlçe Kaymakamı Yusuf Karaloğlu'na köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon projesinin hazırlanarak yıl içerisinde tamamlanması, kullanılmayan Jandarma Karakol binasının köye devredilerek binanın kullanılabilir hale getirildikten sonra köylünün ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması için gerekli yardımın yapılması ile köyün altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından köyün içindeki yolların asfaltlanması konusunda talimat verdi.

"KIRSAL ALANLAR ULUSAL HEDEFLERLE UYUM İÇERİSİNDE GELİŞMELİDİR"

Kırsal alanların gelişimi konusunda gerekli adımların atılacağına dikkat çeken Vali Abdurrahman Akdemir, "Kırsal alanlardaki doğal kaynak potansiyelinin ve işgücünün üretime kazandırılacak şekilde harekete geçirilmesi ve kır-kent arasındaki sosyo-ekonomik bütünleşmenin güçlendirilmesi suretiyle, hem kırsal kesimin ulusal kalkınmaya katkısının artırılması, hem de kır-kent arasında artarak süregelen gelişmişlik farklarının azaltılması bağlamında, kalkınma planlarında belirlenen ulusal hedeflerle uyumlu bir şekilde, kırsal kalkınmanın hızlandırılmasını hedefliyoruz." dedi.

Erzincan'da Kırsal Alanların Kalkınması Hızlandırılacak

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erzincan'da Kırsal Alanların Kalkınması Hızlandırılacak - Erzincan
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:31:40. #1.15#
title