Erzincan: Bisikletine Kamyon Kornası Taktı

Erzincan: Bisikletine Kamyon Kornası Taktı

Erzincan'da Yayaların Bisikletinin Ziline İtibar Etmemesine İçerleyen İlköğretim Okulu Öğrencisi, Çareyi Bisikletine Arkadaşının Yardımıyla Yaptığı Kamyon Kornasını Takmakta Buldu.

Erzincan: Bisikletine Kamyon Kornası Taktı

Erzincan'da yayaların bisikletinin ziline itibar etmemesine içerleyen ilköğretim okulu öğrencisi, çareyi bisikletine arkadaşının yardımıyla yaptığı kamyon kornasını takmakta buldu.

Vali Metin İlyas İlköğretim Okulu 8. sınıfta öğrenim gören 13 yaşındaki Abdulkerim Saltuk Buğrahan Karaarslan, okula gidip gelirken kullandığı bisikletinin zili yolda uyarmak durumunda kaldığı yayalar tarafından dikkate alınmayınca bisikletine daha yüksek ses çıkaran bir korna yapmak istedi. Bunun için lastik şişirme pompası ve havalı kamyon kornasını kullanan ilköğretim öğrencisi amacına ulaştı. Havalı kornaya bağladığı el pompasını yukarı çekip aşağı bıraktığında çıkan ses kamyonların kullandığı kornadan hiçbir farkı yok. Bir arkadaşının yardımıyla yaptığı kornasının çok dikkat çektiğini ifade eden Abdulkerim Saltuk Buğrahan Karaarslan, "İnsanlar normal bisiklet zilini duymuyordu, yayalara çarpıyorduk, o yüzden de ben böyle bir korna yapma ihtiyacı duydum" dedi.

Yayaların kornanın sesinden korkmaktan çok şaşırdıklarını ifade eden mucit öğrenci, kornasına gülenlerin de çok olduğunu söyledi.