Erzin - Şehit Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in Baba Evinde Yas
Haberler » Güncel » Haber

Erzin - Şehit Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in Baba Evinde Yas

İstanbul Halkalı'daki Askeri Personel Taşıyan Otobüsün Yakınında Meydana Gelen Patlamada Şehit Olan Jandarma Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in, Hatay'ın Erzin İlçesi'ndeki Baba Evi Acı Haberle Yasa Boğuldu. Ekiz'in Dün Anjiyo Olmak İçin Hastaneye Yatırılan Babasını Ziyaret Etmek İçin Hatay'a Gelmek İstediği Ancak 73 Yaşındaki Fikri Ekiz'in Bu Teklifi, "küçük Bir Ameliyat Gelmene Gerek Yok" Diyerek Engellediği Belirtildi.

Erzin - Şehit Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in Baba Evinde Yas

İSTANBUL Halkalı'daki askeri personel taşıyan otobüsün yakınında meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Uğur Ekiz'in, Hatay'ın Erzin İlçesi'ndeki baba evi acı haberle yasa boğuldu. Ekiz'in dün anjiyo olmak için hastaneye yatırılan babasını ziyaret etmek için Hatay'a gelmek istediği ancak 73 yaşındaki Fikri Ekiz'in bu teklifi, "Küçük bir ameliyat gelmene gerek yok" diyerek engellediği belirtildi.

İstanbul Jandarma Komutanlığı'nda 1.5 yıldır görev yapan evli 2 çocuk babası 38 yaşındaki Uğur Ekiz'in Erzin İlçesi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan annesi 70 yaşındaki Sevim Ekiz acı haberle sinir krizi geçirdi. İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak da eve gelerek Ekiz'in ağabeyi 40 yaşındaki Cafer Ekiz ve diğer yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Şehidin diğer ağabeyi 41 yaşındaki Tayfur Ekiz şehit kardeşinin Enes (7) ve Rümeysa (14) adlarında 2 çocuğu olduğunu söyledi. Ekiz, kardeşinin şehit olduğu haberini televizyon izleyen dayısı Rahmi Açan'dan öğrendiklerini, ardından askeri personelin evlerine gelerek kendilerini bilgilendirdiğini kaydetti.

Şehit Ekiz'in dün anjiyo olmak için Adana'daki Özel Seyhan Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılan babası Fikri Ekiz ile telefonla konuştuğu, "Baba ben geleyim mi?" diye sorduğu babasının da, "Küçük bir ameliyat senin gelmene gerek yok oğlum"dediği belirtildi. Bunun üzerine Uğur Ekiz'in, Hatay'a gelmediği, bugün anjiyo olması planlanan Fikri Ekiz'in de acı haber nedeniyle operasyonun ertelendiği, hastaneden alınıp Erzin'e götürüldüğü belirtildi.

Baba evine ve oturduğu sokağa Türk bayrakları asılırken şehidin Erzin'in Mahmutlu Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verileceği bildirildi.