Ertuğrul Sağlam:'Yenilmemiz Büyük Kayıp Oldu'

Turkcell Süper Lig'in 30. hafta açılış maçında Gençlerbirliği Oftaş'a 1 - 0 yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, kazanacak bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi.

Ertuğrul  Sağlam:'Yenilmemiz Büyük Kayıp Oldu'

Turkcell Süper Lig'in 30. hafta açılış maçında Gençlerbirliği Oftaş'a 1 - 0 yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, kazanacak bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında oldukça üzgün görünen Sağlam, eksiklik ve sakatlıklar nedeniyle mazeret üretmeyeceğini belirterek, ''Sivasspor galibiyetinden sonra yaptığımız açıklamada şampiyonluğa tekrar sarıldık, yarışın içinde tekrar yerimizi aldık, gelecek haftalara umutla bakabiliriz demiştik. Ancak bugünkü maçtan sonra aynı dileklerimizi tekrarlayamıyoruz. Sakatlıkları ve hastalıkları bahane edecek değilim. Bu takımın kadrosunda bulunan ve formasını giyen her oyuncu iyi mücadele etmek zorunda. İyi oynar kötü oynar, yerine oynadığı oyuncunun eksikliğini kapatır ya da kapatmaz o ayrı. Fakat biz bugün şampiyonluk yarışı içinde olan bir takım görünümünde değildik. Sivas'taki mücadeleyi veren takımın 5 gün sonra neden böyle olduğunu bilemiyorum.'' dedi.

Ertuğrul Sağlam, eksikliklere, sıkıntılara rağmen kazanmaları gereken maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirerek, ''Bu mağlubiyet şampiyonluk yarışında bizim için çok büyük bir kayıp oldu. Biz bundan sonra kalan 4 maçımızı da kazanmak için oynayacağız, ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Bundan sonra seyircimizin beklentisine cevap verecek, Beşiktaş'ı büyük hedeflere taşıyacak takımın oluşması için arayış içinde olacağız. Kalan maçlarımızı kazanıp yeni yapılanmaya gideceğiz. Daha lig bitmedi. Kalan maçlarımızı kazanmak ve ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz.'' diye konuştu.

Sağlam, rakipleri Gençlerbirliği Oftaş'ı kutladığını belirterek, ''Futbolda mücadelenin, birşeyleri istemenin ne kadar önemli olduğunu hem bize hem de tüm ülkeye gösterdiler. Haklı bir galibiyet aldılar onları kutluyorum.'' diyerek teşekkür etti ve soru almadan toplantıyı bitirdi.

GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞ TEKNİK DİREKTÖRÜ ÖZDEMİR: ''TARAFTARIN OLMAMASI BİZİ RAHATLATTI''

Gençlerbirliği Oftaş Spor Teknik Direktörü Osman Özdemir ise, Beşiktaş gibi güçlü bir ekip karşısında oyunu kendilerinin kontrol ettiğini ve attıkları bir golle 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Turkcell Süper Lig'in yeni takımı olarak geride kalan 30 haftada istikrarlı bir tablo çizdiklerini belirten Osman Özdemir, ''Bu sezon istikrarlı bir tablo çizdik. Gençlerbirliği Oftaş olarak oynadığımız futbolla izleyenlerin beğenisini kazandık. Bu sezon amaçladığımız yere ulaştık, hedefimizi gerçekleştirdiğimizi tahmin ediyorum. Bu takım önümüzdeki sezonlarda daha iyi yerlere gelecektir. Kalan 4 haftayı da elimizden geldiğinin en iyisini yaparak tamamlayacağız. Sonuçlar ne olursa olsun, biz sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.'' dedi.

Osman Özdemir, taraftarın olmamasının kendilerini rahatlattığını belirterek, ''Rakibimize fazla şans vermedik, oyunu biz yönlendirdik ve attığımız bir golle de 3 puanı almasını bildik. Bundan sonraki maçlarda Beşiktaş'a başarılar dilerim. Delgado'nun ilk 11'de olmaması açıkcası beni şaşırttı. İkinci yarıda da oyuna girince etkisini gösterdi. Takımını ateşledi.'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: CHA