Ertuğrul Sağlam: ''Rakip haklı bir galibiyet aldı, biz istediklerimizi yapamadık''

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda, Çaykur Rizespor'a 2 - 1 yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, rakibin haklı bir galibiyet aldığını, kendilerinin ise öne geçmelerine rağmen gerisini getiremediklerini söyledi.

Ertuğrul Sağlam: ''Rakip haklı bir galibiyet aldı, biz istediklerimizi yapamadık''

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda, Çaykur Rizespor'a 2 - 1 yenilen Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, rakibin haklı bir galibiyet aldığını, kendilerinin ise öne geçmelerine rağmen gerisini getiremediklerini söyledi.

BJK İnönü Stadı'ndaki maçtan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sağlam, ''Son iki sezondur kazandığımız kupanın ilk maçına iyi başlamak istedik. Kadroda kullanamadığımız, çeşitli sebeplerden dolayı forma şansı bulamayanların da bizimle olduğunu görme adına iyi bir fırsattı, ama değerlendiremedik. Biz bunu yapamadık, fakat rakip bizden daha iyi konsantre olmuştu, haklı bir galibiyet aldılar. İlk 10-12 dakika içinde iyiydik golü de bulduk, ama ondan sonrasını getiremedik. Fenerbahçe maçı öncesinde bizim için moral olacak bir sonucu alamadık. Biz bugünü yaşadık, gereken dersleri alacağız ve bu maçı burada bırakıp Fenerbahçe maçını düşünmek zorundayız. Oynadığımız bir kupa maçıydı geride daha 3 maç var. Ligi düşünmemiz gerek." dedi.

Sağlam, bu maçta forma giyemeyen ve basında da Fenerbahçe maçında da oynamayacak şeklinde haberler çıkan İbrahim Toraman'ın durumuyla ilgili bir soruya ise, ''İbrahim Toraman'ın dizinde bir sakatlık var, şuanda durumu iyi yarın bir kontrol daha yapıp cumartesi günü oynayacağımız Fenerbahçe maçına yetiştirmeye çalışıyoruz.'' diye cevap verdi.

- BİZİM MAÇIN ERTELENMESİ TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK ZARAR VERİRDİ HERHALDE -

Basında Beşiktaş Menajeri Sinan Engin'in, 'Takım yorgunluktan dökülüyor' şeklinde açıklaması yer aldı, Beşiktaş gerçekten dökülüyor mu? şeklindeki soruya ve Fenerbahçe maçının ertelenmesiyle ilgili peşinden gelen soruya ise Sağlam, şöyle cevap verdi;

''Yorgunluk var dökülme yok. Sinan Engin de zaten öyle bir açıklamada bulunmadı. Takım olarak son günlerde zorlu maçlar oynuyoruz. 2 - 0 geriye düşüp 3 - 2 kazandığımız Trabzonspor maçı, hemen ardından bir dünya devi olan Liverpool'la oynadığımız o müthiş maç takımı etkiledi. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediye maçı ve şimdi yine büyük bir derbi olan Fenerbahçe maçını oynayacağız. Hemen ardından da deplasmanda Liverpool maçı oynayacağız. Bu tempoyu kaldırmak tabii ki kolay değil. Yorgunluklar olur. Fakat ilginç bir durum var. Bizi Fenerbahçe maçı ertelensin dedik diye eleştirenler yerimizde olsa aynı şeyi isterlerdi. Liverpool maçında yaşadıklarımız, birlik beraberliğin oluştuğu, ülkemiz adına hem biz hem de Fenerbahçe'nin çok önemli bir maç oynayacağı haftada derbinin ertelenmesini istememiz çok yanlış değerlendirildi. Bu maç 3 Kasım'da oynanmasa her halde Türk futbolu büyük yara alır, zarar görürdü, onun için istemediler. Federasyonun aldığı karara saygı duyuyorum, ancak bizim bu masum isteğimizin suç gibi algılanmasına bir mana veremedim.''

Sağlam, bir basın mensubunun Fenerbahçe - Beşiktaş Turkcell Süper Lig maçının ertelenmesi için Futbol Federasyonu'na resmi bir müracaatlarının olup olmadığının sorulması üzerine ise, ''Hayır kulübümüzün resmi bir müracaatı olmadı. Fakat buna rağmen ilginç yakıştırmalar yapıldı ve büyük tepki gösterildi.'' diye cevap verdi.

Bu arada Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç ise, yayıncı kuruluşa konuştuğunu ileri sürerek basın toplantısının yapıldığı odaya gelmedi.

Kaynak: CHA