Ertuğrul Sağlam: "Bu karşılaşma bizim açımızdan dönüm maçıydı"

Vestel Manisaspor'u deplasmanda 2-1 mağlup eden Beşiktaş'ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, çok kritik bir maçı kazandıklarını söyledi.

Ertuğrul Sağlam:

Vestel Manisaspor'u deplasmanda 2-1 mağlup eden Beşiktaş'ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, çok kritik bir maçı kazandıklarını söyledi.

"Bu karşılaşma bizim açımızdan dönüm maçıydı" diyen Ertuğrul Sağlam, maçı kazanmaları için çok sebeplerinin olduğunu, ligin son maçını kazandıkları için de mutlu olduklarını belirtti. Çok pozisyona girdiklerini ve ancak iki gol atabildiklerini ifade eden Sağlam, "Camiamız ile yeniden bütünleşmiş olduk. Herkes kısa da olsa tatil yapacak. Mutlu ve huzurlu geçirmemiz için kazanmamız gerekiyordu." dedi. Sağlam, ligin ilk yarısını zirveye yakın bir yerde bitirdikleri için tüm futbolcularını kutladığını açıkladı. Sağlam, Vestel Manisaspor'lu Holosko ile ilgili bir gelişme olmadığını ifade etti. Maça Hobre ile başlamasının doğru bir karar olup olmadığına ise, "Doğru karardı" diye cevap verdi. Sağlam, Koray'ın ise durumunun kontrollerden sonra belli olacağını anlattı.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise, maç içinde tepki gösterdiği Holosko'ya sert çıktı. Futbolcuların büyük bölümünün ve kendisinin de varoşlardan geldiğini ifade eden Giray Bulak, transfer dedikodularının Holosko'nun psikolojisini bozduğunu söyledi. Holosko'nun oyun içinde görevlendirildiği bölgede oynamadığının altını çizen Bulak, "Oyuncu oyundan çıkmasını da adam gibi bilmeli. Benim olduğum yerde kimse kulübeyi tekmeleyemez." dedi. Bulak, Holosko'nun gerekli cezayı alacağını belirtti. Holosko'nun aklının çelindiğini iddia eden Bulak, transfer teklifi yapacak kulüplerin kendileriyle görüşmesini istedi.

Beşiktaş maçında 80 dakika üstün oynadıklarını ifade eden Bulak, tüm futbolculara teşekkür etti. Aleyhlerinde verilen penaltıya katılmadığını belirten Bulak, kendilerinin de ilk yarı Selçuk, ikince devre de Oğuz'un pozisyonlarının penaltı olarak değerlendirilmediğini öne sürdü. Hakemlerin tutumlarını beğenmediğini aktaran Bulak, devre arasında PAF takımdan 7-8 oyuncuyu kampa alacaklarını açıkladı.

Kaynak: CHA