Ertub'da Başkanlığa Himmet Ali Önder Getirildi

Ertub'da Başkanlığa Himmet Ali Önder Getirildi

Erdemli Turunçgil Üreticileri Birliği'nde (Ertub) Yönetim Kurulu Başkanlığından İstifa Eden Cemalettin Kurt'un Yerine Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Himmet Ali Önder'in Getirildiği Bildirildi.

Ertub'da Başkanlığa Himmet Ali Önder Getirildi

Erdemli Turunçgil Üreticileri Birliği'nde (ERTUB) yönetim kurulu başkanlığından istifa eden Cemalettin Kurt'un yerine Birlik Yönetim Kurulu üyesi Himmet Ali Önder'in getirildiği bildirildi.

ERTUB başkanlığından ayrılan Cemalettin Kurt, birlik başkanlığından ayrıldığını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Kurt, birlik başkanlığı görevini şahsi işlerinin yoğunluğu nedeniyle birliğe daha fazla katkı sunamayacağı gerekçesiyle bıraktığını söyledi. 5 ay önce başkanlıktan ayrılmak istediğini yönetime bildirmesine rağmen dilekçesinin işleme konulmadığını belirten Kurt, yönetim kurulu toplantısında istifasının kabul edilmesi yönünde yönetime yaptığı başvurunun kabul edildiğini ve yerine yönetim kurulu üyesi Himmet Ali Önder'in getirildiğini söyledi. Kurt, bundan böyle birlik üyesi olarak yönetime desteklerini sunacağını belirtirken; ERTUB Başkanlığı'na getirilen Himmet Ali Önder ise, ERTUB'u belirli bir noktaya getirmesinden dolayı Kurt'a teşekkür etti. Önder, "Cemalettin Kurt, yönetimden ayrıldı ancak bizim her zaman yanımızda olacak ve birliğin Onursal Başkanı olarak görev yapmaya devam edecek. Kendisinin bilgi ve tecrübelerinden daima istifade edeceğiz" dedi. Önder, Cemalettin Kurt ile birlikte yönetim kurulunda muhasip üyeliği görevini yürüten Murat Aslan'ın da görevinden ayrıldığını, boşalan yönetim kurulu üyeliklerine ise Abdullah Dağdur ile Durhasan Uslu'nun getirildiğini ifade etti.

Başkanlık devir teslim töreninde hazır bulunan ERTUB Başkan Yardımcısı Mehmet Topkara da, "ERTUB hepimizin, birliğimize sahip çıkacağız. Cemalettin Kurt'tan boşalan başkanlığa getirilen Himmet Ali Önder, bu birliğin kurulmasında fikir babalığı yapmıştır. Narenciye denilince ilk akla gelen ve Türkiye'nin en çok üyeye sahip birliğini kurumsal hale getirmek için yarışacağız" ifadelerini kullandı.

ERTUB'un halen 635 kayıtlı üyesi bulunuyor.

(Oİ-OK-OK-Y)