Ersun Yanal'dan Açıklama

Vestel Manisaspor Teknik Direktörlüğü Görevinden İstifa Eden Ersun Yanal, Ortaya Konan Stratejik Hamlelerin, Durağanlaşan Durumlarına Oyun Açısından Biraz Hareket Getirmiş Olmasına Rağmen Yakın Gelecek Açısından İstedikleri Güçlü Etkiyi Yaratamayacağı Düşüncesiyle Kritik Bir Karar Vermesini Gerekli Kıldığını Söyledi.

Ersun Yanal'dan Açıklama

Vestel Manisaspor Teknik Direktörlüğü görevinden istifa eden Ersun Yanal, ortaya konan stratejik hamlelerin, durağanlaşan durumlarına oyun açısından biraz hareket getirmiş olmasına rağmen yakın gelecek açısından istedikleri güçlü etkiyi yaratamayacağı düşüncesiyle kritik bir karar vermesini gerekli kıldığını söyledi.

Ersun Yanal, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Vestel Manisaspor'da vizyonu ve hedefleri doğrultusunda göreve başladığını belirterek, "Amacım kulübüme ve Manisa halkına uzun süre hizmet vermekti. Bu amaçla sorumluluklarım çerçevesinde, gerçekçi bir planlama ve bütünlük içerisinde ilk devreyi lig dördüncüsü olarak tamamladık. Büyük hedeflerimiz devam ederken ikinci devreyle beraber elimizde olmayan nedenler ve oluşan ortam sonucu arzu etmediğimiz bir duraklama içine girdik. Sporcularımızın arzusu, teknik ekibin şartları yeniden yönetmesiyle beraber ortaya konan stratejik hamlelerimiz, durağanlaşan durumumuza oyun açısından biraz hareket getirmiş olsa da yakın gelecek açısından istediğimiz güçlü etkiyi yaratamayacağı düşüncesi, kritik bir karar vermemi gerekli kılmıştır. Vestel Manisaspor teknik direktörlüğü görevinden ayrılırken, futbola katkısı ve ilgisiyle bizleri onurlandıran sayın Ahmet Nazif Zorlu'ya, başkanımız sayın Haluk Çubukçu'ya ve yönetim kuruluna, sevgili futbolcularıma ve Manisa halkına desteklediklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

(ÖA-KÇ-OK-S)