Ersin Faralyalı'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Ersin Faralyalı'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Tedavi Gördüğü Hastanede Önceki Gün Vefat Eden Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı'nın Cenazesi, İzmir'de Toprağa Verildi.

Ersin Faralyalı'nın Cenazesi Toprağa Verildi

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı'nın cenazesi, İzmir'de toprağa verildi.

Ersin Faralyalı'nın cenaze namazı, Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde kılındı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı öncesi, Faralyalı'nın oğulları Serdar ve Ahmet Faralyalı taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, Ersin Faralyalı'nın yakınlarının yanı sıra İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Emniyet Müdürü Halil Çapkın, eski bakanlardan Işın Çelebi, Ekrem Pakdemirli, Hasan Denizkurdu, Işılay Saygın ve Faralyalı'nın dünürü iş adamı Aydın Doğan ile Mehmet Ali Bayar, Mehmet Ali Yalçındağ, Ertuğrul Özkök, Ali Sabancı gibi isimler de katıldı.

İzmir iş dünyasının yoğun katılım gösterdiği törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan Faralyalı'nın eşi Elif Faralyalı, ''Dünya ve Türkiye bir değerini kaybetti. Üzüntümü anlatacak kelime bulamıyorum. Yanımızda olanlar bize kuvvet veriyor'' dedi.

Faralyalı'nın cenazesi daha sonra , Soğukkuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında defnedildi.

Cenaze töreni sırasında, eski Çiğli Belediye Başkanı Tevfik Alyanak baygınlık geçirdi.