Ersin Faralyalı'nın Cenazesi İzmir'de Toprağa Verildi

Ersin Faralyalı'nın Cenazesi İzmir'de Toprağa Verildi

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı'nın Cenazesi, İkindi Namazını Müteakip Kılınan Cenaze Namazının Ardından İzmir'de Toprağa Verildi.

Ersin Faralyalı'nın Cenazesi İzmir'de Toprağa Verildi

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı'nın cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından İzmir'de toprağa verildi.

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ersin Faralyalı'nın cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Soğukkuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında defnedildi. Ersin Faralyalı'nın Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde kılınan cenaze namazına İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, eski bakanlardan Işın Çelebi, Ekrem Pakdemirli, Hasan Denizkurdu, Işılay Saygın ve Faralyalı'nın dünürü iş adamı Aydın Doğan ile Mehmet Ali Bayar, Mehmet Ali Yalçındağ, Ertuğrul Özkök, Ali Sabancı katıldı. Cenaze töreninde, dünür Aydın Doğan ile Faralyalı'nın oğulları Serdar ve Ahmet Faralyalı taziyeleri kabul etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan iş adamı Aydın Doğan, Faralyalı'nın hayata bağlı biri olduğunu belirtti. Faralyalı'nın İzmir'in çok iyi bir evladı olduğunu söyleyen Doğan, ''Son ana kadar morali hep düzgündü. Hayata çok bağlıydı. Dolu dolu yaşadı ama genç gitti." dedi.

Cenaze töreninin bitmesinin ardından sıcakların etkisiyle eski Çiğli Belediye Başkanı Tevfik Alyanak baygınlık geçirdi. Olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Alyanak tedavi altına alındı.