Erotik Manken Krizi!

İspanya'da Yasaklanan Sıska Manken Krizinden Sonra Şimdi de Çıplak Manken Krizi Patladı!

Erotik Manken Krizi!
19.09.2006 00:35 | Son Güncelleme: 19.09.2006 00:35

İspanya'nın başkenti Madrid'de sıska mankenleri defilelere almayacağını açıklayarak bir anda dünya gündemine oturan ünlü Cibeles Moda Evi şimdi de çıplaklığa karşı savaş açtı.

Bazı kreasyonları gerektiğinden fazla erotik bulan Cibeles Yönetimi özellike gögüslerin tamamen çıplak sergilendiği bazı elbiselere müsade edilmeyebileceği uyarısında bulundu. Modada şeffaflığa Evet erotizme Hayır diyen İspanyol kadınları da Cibeles defilesinin aldıgı bu karara destek verdi. Mankenlerden sonra tasarımcıları da şok eden bu karara çok sayıda moda evinin tepki göstermeye başladığı ve bazı elbiseleri kreasyonlarından çıkarttığı belirtiliyor.

Modanın ve mankenlerin gençliğin aynası olması gerektiğini savunan Cibeles sözcülerinden Concha Guerra, sağlıklı ve güzel giyinen bir nesil hayal ettiklerini ancak bugun itibari ile modada bunu başardıklarını söylemenin yanlış olacağını söyledi. Guerra, Madrid'de özellikle mankenlere getirilen yeni kriterler konusunda İtalya ve Londra'daki meslektaşlarından olumlu tepkiler aldıklarının altını çizdi. Guerra, Bu da gösteriyor ki Cibeles'de yürürlüğe koyulan vucut ağırlıgı ile boyu arasındaki oranın yüzde 18'den aşağı olan mankenlerin kabul edilmemesi kuralı dünya modasında yavaş yavaş kabul görüyor dedi.

Mehmet ÇİFTÇİ/ MADRID, (DHA

Kaynak: Gecce

title