Erol Evcil'in Kara Para Aklaması Davası

Erol Evcil'in Kara Para Aklaması Davası

Organize Suç Örgütü Lideri Alaattin Çakıcı'nın Para Kasası Olduğu Öne Sürülen Erol Evcil ile Nilüfer Turizm'in Sahibi Hüseyin Kayapal'ın da Aralarında Bulunduğu 211 Sanığın Yargılandığı Davaya Devam Edildi.

Erol Evcil'in Kara Para Aklaması Davası

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın para kasası olduğu öne sürülen Erol Evcil ile Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayapal'ın da aralarında bulunduğu 211 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi''nde görülen duruşmada Evcil ile Kayapal'ının da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 9 sanık hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanıklardan Erol Evcil, TETAŞ'a olan borcun kendisine ait olmadığını söyleyerek, "EGE Metal 1993'de iki ortaklı olarak kuruldu. 1997 yılına kadar 18 aylık elektrik borcunu ödememiş. Kredi borcu yüzünden Vakıflar Bankası'na geçmiş ve 2003 yılında SAY Metal'e satılmış. Dolayısıyla dava konusu olan elektrik borcu bizden önceki döneme aittir. Şu anda fabrikanın sahibi Vakıflar Bankası'dır. Borcu da o ödesin" dedi Duruşmada söz alan sanık avukatları ise TMSF'nin kötü yönetimi nedeniyle el konulan şirketlerin battığını öne sürerek, demir çelik sektörünün yakında krize gireceğini ama TMSF tarafından atanan yöneticilerin bu konuya ilişkin herhangi bir önlem almadığını savundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Hakan K., Fettah E., Mehmet A., İlyas U.'nun tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

(YM-CİN-NÇ-Y)

Kaynak: İHA