'Ermenistan'dan Hiçbir Müspet Cevap Alamadık'

'Ermenistan'dan Hiçbir Müspet Cevap Alamadık'

Erdoğan, Ermenistan'a Tarihçi ve Uzmanlardan Oluşan Ortak Komisyon Kurmayı Önerdiklerini, 'Ermenistan'dan Bu Teklifle İlgili Hiçbir Müsbet Cevap Alamadık' Diye Konuştu.

'Ermenistan'dan Hiçbir Müspet Cevap Alamadık'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'a 2005 yılında her iki ülke ve üçüncü ülkelerin arşivlerinde çalışmaları için tarihçi ve uzmanlardan oluşan ortak komisyon kurmayı önerdiklerini, "Ermenistan'dan bu teklifle ilgili hiçbir müsbet cevap alamadık" diye konuştu.

Erdoğan, merkezi Bakü'de bulunan Trend ajansına yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki yakın ilişkilerin ekonomik ve ticari ilişkilerle daha da güçlendiğini ifade etti.

Sözde Ermeni soykırım iddialarına değinen Erdoğan, Ermeni yanlısı çevrelerin sözde soykırımın üçüncü devletler tarafından tanınması için yaptıkları faaliyetleri artırdıklarına dikkati çekerek, "Bizim düşüncemiz, tarihin, tarihçiler tarafından değerlendirilmesidir" dedi.

Ermenistan'a 2005 yılında her iki ülke ve üçüncü ülkelerin arşivlerinde çalışmaları için tarihçi ve uzmanlardan oluşan ortak komisyon kurmayı önerdiklerini anımsatan Erdoğan, "Ermenistan'dan bu teklifle ilgili hiçbir müsbet cevap alamadık. Bu tarihi teklif için dost ülkelerden destek bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA