Ermenek Tarım Akademisi" Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ermenek Tarım Akademisi" Açıldı

AA - Haberler | Güncel
Ermenek Tarım Akademisi

Türkiye Vodafone Vakfı, Ermenek Belediyesi ve TABİDER işbirliğiyle hayata geçirilen "Ermenek Vodafone Tarım Akademisi", Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıldı.

Türkiye Vodafone Vakfı, Ermenek Belediyesi ve TABİDER işbirliğiyle hayata geçirilen "Ermenek Vodafone Tarım Akademisi", Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıldı.

Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, "Ermenek Vodafone Tarım Akademisi" ile bölgenin tarımsal zenginliğini değerlendirmeye yönelik çiftçilik eğitimi verilerek yeni bir gelir kaynağı yaratılması hedefleniyor. 2 ay boyunca fidan, seracılık ve bölgede çokça bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler konularında toplam 120 saatlik eğitimi tamamlayan çiftçiler, mobil iletişim teknolojileri desteğini de alarak, ürünlerini pazarlama fırsatı bulabilecek.

İlk yılında 100 çiftçiye ulaşması hedeflenen "Ermenek Vodafone Tarım Akademisi", Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Lütfi Elvan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt ve diğer yetkililerin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt, şirket olarak "Dijital Dönüşüm Hareketi" çerçevesinde yalnızca teknoloji yatırımlarını değil kaldıraç etkisi sağlayacak sosyal ve hizmet yatırımlarını da önemsediklerini ifade etti. Öğüt, şunları kaydetti:

"Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında geliştirdiğimiz projelerle, Türkiye'nin her yerinde gelişimin öncüsü olmak için çalışıyor, teknolojiyi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Ermenek'e yaptığımız ziyaretlerimiz neticesinde bölgemizin ihtiyacına cevap vereceğine inandığımız bir sosyal sorumluluk projesi hazırladık. Ermenek Vodafone Tarım Akademisi ile Ermenek ve bölgemize yeni istihdam ve gelir alanları yaratacağımıza ve ülkemizin tarımsal değerlerini yeni çiftçiler yetiştirerek önemli noktalara getireceğimize inanıyoruz."

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title