Erkunt Traktör, Devler Ligindeki Yerini Sağlamlaştırdı

Erkunt Traktör, Devler Ligindeki Yerini Sağlamlaştırdı

Erkunt Traktör, Devler Ligindeki Yerini Sağlamlaştırdı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından Erkunt Traktör, İSO'nun açıkladığı "500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014" listesinde bu yıl 371'inci sırada yer aldı.

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından Erkunt Traktör, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) açıkladığı "500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014" listesinde bu yıl 371'inci sırada yer aldı.

Kuruluşunun 12. yılını kutlamaya hazırlanan Erkunt Traktör, çiftçilerin beklentisine cevap veren tasarımları ve AR-GE çalışmalarıyla Türk traktör sektöründeki yerini sağlamlaştırdı.

Türkiye'nin ilk yerli traktörünü yaparken, bir iz bırakma hedefiyle kolları sıvadıklarını kaydeden Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, bu yolda kendini sürekli geliştiren ve bir öncekinden daha iyi traktör üreten bir firma olmayı istediklerini söyledi.

İSO 2014 listesinde bir önceki yıla göre 5 basamak tırmanarak 371'inci sırada yer aldıklarını ve Türkiye'nin en büyük 500 kuruluşu arasında yer almanın kendileri için itici bir güç olduğunu kaydeden Armağan, "Kısa zamanda çok büyük başarılara imza attık. Erkunt, henüz 6 yaşındayken Türkiye'de pazar 3'üncülüğüne yükseldi, dünyadaki 85 traktör markası arasından 30'unu geride bırakıp dünya 56. oldu. Başarı çıtamızı sürekli yukarıya taşıyoruz. Şimdi de yeni logomuzu çiftçilerimizin beğenisine sunduk. Logomuz; azimli, güçlü, en azla yaşayabilen, en kıymetli ürünü veren, geçilemez yollardan geçebilen ve Ankaralı olma özelliklerini taşıyor" diye konuştu.

"HER ZAMAN DAHA İYİSİNİ HEDEFLİYORUZ"

Erkunt Traktör olarak sektörde birçok ilke imza attıklarını ve Türk çiftçisinin desteğiyle daha çok çalışarak büyük işler başardıklarını kaydeden Zeynep Erkunt Armağan, "Biz traktörümüzü A'dan Z'ye kendimiz tasarlıyoruz. İstenen her değişiklik için sıfırdan başlıyor, uzun mühendislik çalışmalarıyla çiftçimizin isteklerinizi yerine getirmeye, onların gücüne güç katmaya çalışıyoruz. Tasarımlarımızı yaparken üreticinin talep ve beklentilerini göz önünde bulunduruyoruz. Yakıt tasarrufunu artırmak için sürekli yenilik peşindeyiz. Her traktörü bir öncekinden daha iyi yapmayı amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

27 ÜLKEYE İHRACAT

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktör üreticisi olan Erkunt, Türkiye'de pazar 3'üncülüğünü korurken, ArmaTrac markasıyla da 27 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Çalışanlarının yüzde 26'sı kadınlardan oluşan Erkunt Traktör, 2015 yılında 6 bin traktör satmayı hedefliyor. 8 tip 88 farklı modelle Türkiye toprak yapısının %86'sına hitap eden Erkunt, Common Rail Dizel teknolojisini Türkiye'de ilk kez uygulayan marka olma özelliğini de taşıyor. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title