Erkan Mumcu: "Irak'la yapılan anlaşmadan sıcak takip maddesinin çıkartılması yüz karasıdır"

Erkan Mumcu: "Irak'la yapılan anlaşmadan sıcak takip maddesinin çıkartılması yüz karasıdır"

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Irak ile yapılan terörle mücadele anlaşmasından sıcak takip maddesinin çıkartılmasını "yüz karası" olarak nitelendirdi.

Erkan Mumcu:

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Irak ile yapılan terörle mücadele anlaşmasından sıcak takip maddesinin çıkartılmasını "yüz karası" olarak nitelendirdi. Mumcu, Mehmet Ağar'la birleşme çabalarının sonuçsuz kalmasıyla ilgili olarak ise, "Türkiye'nin birleşme çağrılarına verdiğimiz olumlu ve fedakâr karşılık, -üzülerek ifade ediyorum ki- utanç verici bir takım ayak oyunları ile ayaklar altına alınmıştır." dedi.

Erkan Mumcu, Bursa'da il teşkilatının düzenlediği iftara katıldı. Burada partililerle hasret gideren Mumcu, "Anavatan'ın bu ülkede taş üstüne taş koyan tek parti" olduğunu belirterek, "Sizler onurla gururla başınız dik yürüyün. Çünkü siz bunu hak ediyorsunuz. Bundan sonra geçmişte yaptığımız hataların kendi içimizde muhasebesini yapacağız. Aynı hataları tekrar etmeden bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Sakin sakin, acele etmeden bu ülkenin geleceğini kurtaracak projeleri hazırlayacağız." diye konuştu.

Kaynak: CHA