Erkan Mumcu'dan 1 Mayıs Yorumu

Erkan Mumcu'dan 1 Mayıs Yorumu

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, 1 Mayıs'ta Yaşanan Olaylardan Herkesin Alması Gereken Dersi Aldığını Belirterek, Gelecek Yıl Bu Tip Olayların Tekrar Edilmeyeceğine İnandığını Söyledi.

Erkan Mumcu'dan 1 Mayıs Yorumu

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylardan herkesin alması gereken dersi aldığını belirterek, gelecek yıl bu tip olayların tekrar edilmeyeceğine inandığını söyledi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Mumcu, Balıkesir'deki temaslarının ardından feribotla İstanbul'a gitmek üzere Bandırma'ya geldi. Bandırma'da partililer tarafından karşılanan Mumcu, dinlenmek üzere partililerle birlikte bir çay bahçesine gitti. AK Parti Bandırma Kadın Kolları'na üye bir grup bayan, çay bahçesi girişinde gördükleri Erkan Mumcu'yla sohbet ettiler. Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Mumcu, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylardan herkesin alması gereken dersi aldığını ifade etti.

1 Mayıs'ın bir an önce resmi tatil ilan edilmesi gerektiğini belirten Mumcu, "Aslında herkes alması gereken dersi aldı. Gelecek yıl bu sorunun bir daha yaşanacağını sanmıyorum. İnşallah gelecek yıl da bu yılki gibi bir inatlaşma yaşanmaz. Aslında hükümetin bir an önce yasayı sevk edip 1 Mayıs'ı tatil ilan etmesi lazım. Böyle olmasında fayda var. Emeğin değerinin anlaşıldığı, emeğin hayatımızdaki yerinin herkes tarafından anlaşıldığı sembolik bir güne ihtiyacımız var. Emeğin değersizleştiği, insanların köle gibi görüldüğü bir dünyayı istemiyorsak emeğin, sendikal hayatın değerini anlamak zorundayız. İşçi, emekçi kesimlerin örgütlü haklarını savunmak zorundayız. Sendikasız demokrasi mümkün değildir. Türkiye'de hak talep eden insanlar sadece toplumun belli kesimleri değildir. Toplumun çok geniş kesimlerinin büyük mağduriyetleri vardır. Bu insanların mağduriyetlerini görmek, anlamak lazımdır. Siyaseti bunların mağduriyetlerini çözmek üzere yapmak lazımdır. Ben her ne kadar başka şeyler söylense de, ne kadar nezaketsiz bir üslup içinde tartışılmış olsa da, hem hükümetin hem sendikaların bu süreçten bir şeyler öğrenerek çıktıklarını düşünüyorum. İnşallah bu gelecek yıl tekrar etmez, etmeyeceğine de inanıyorum" dedi.

Mumcu, akşam saatlerinde hızlı feribotla İstanbul'a gitti.

(MEY-CC-CC-Y)