Erkan Körüstan Kimdir?

İbrahim Yazıcı'nın hayatını kaybetmesiyle boşalan Bursaspor başkanlığına rakiplerine açık ara fark atan Erkan Körüstan geçti.

Erkan Körüstan Kimdir?

Erkan Köristan Kimdir?

Erkan Körüstan 1966 Yılında Bursa'da doğdu.

Emek ilkokulu ve Baran Kolejinde Eğitim gördü. 1983 yılında Bursa Ticaret Lisesinden Mezun olduktan sonra, Hayata İş yaşamı ile devam etmeyi tercih ederek Körüstan A.Ş. de İş hayatına başladı.

Uzun yıllardan beri; Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının yaptığı ilk 250 Büyük şirket araştırması ve En fazla Kurumlar Vergisi ödeyen ilk 100 Şirket arasında Yer alan Körüstan A.Ş. nin Halen Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Sürdürmektedir.

Futbol ve Bursaspor sevdalısı olan Erkan Körüstan , Sportif alanda önemli başarılara da imza attı. 2002 Sezonunda Merinos Spor Başkanlığı Esnasında Merinos Sporu Şampiyonluğa Taşıdı.

2 dönem Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda "Onur Kurulu Başkanlığı" nı üstlendi. Bursaspor Kulübünde ise 2000-2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2004-2005 Yılları arasında Başkanlık Görevlerinde Bulundu.

Bursaspor'da Yöneticilik Yaptığı yıllarda; "Altyapı Sorumluluğu", "Teknik As Başkanlık" ve "Mali As Başkanlık" gibi önemli görevler de bulundu.

Erkan Körüstan Evli ve 2 Çocuk babasıdır.