Erivan Haberleri

Erivan haber, Erivan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erivan - 24.2.2017
Hocalı Katliamının 25. Yılı
Hocalı kasabasının çok stratejik bir öneme sahip olduğunu aktaran Dündar, şunları söyledi: "25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gece, tanklarıyla toplarıyla tüfekleriyle Ermeniler ve Ruslar ne yazık ki Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında 1948'lerdeki tanıma uyan bir soykırım yapmışlardır. 613 insanımız hunharca eşi benzeri görülmeyecek şekilde vücutları parçalanmıştır. Kadın, erkek, yaşlı, genç demeden dünyada eşi benzeri görülmeyen bir katliam yapmışlardır. Sonuç itibarıyla bugün Azerbaycan'da 1 milyon yerlerinden yurtlarından uzaklaşmış insan vardır. Bir gün doğdukları yere, büyüdükleri yere gelmenin özlemi içinde olanlar vardır. Azerbaycan güçlü bir orduya sahiptir. Eğer destekçileri olmazsa ben eminim ki akşam hareketiyle sabah kahvaltısını Erivan'da yapacak güce sahiptir.
Erivan - 22.2.2017
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Açıklaması
Ruslar Ermenistan'a pasaportsuz gidebilecek Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Erivan yönetiminin kararı gereği Rus vatandaşlarının yarından itibaren Ermenistan'a kimlik belgeleriyle gidebileceklerini de bildirdi.
Erivan - 13.1.2017
L'hebdo Dergisine Asala Tepkisi
ASALA, JCAG ve ARA gibi terör örgütlerinin 1970 ve 1980'lı yıllarda gerçekleştirdiği saldırılarda 34 Türk diplomatı ve aile yakınları ile Cenevre'de bir İsviçreli gencin de katledildiği belirtilen yazıda, şu ifadeler kullanıldı: "Bu, tek taraflı ve seçici bir tarih okumasıyla radikal ve şiddete meyilli bir (Ermeni) milliyetçilik anlayışının nefretle birleştiğinde nasıl bir uluslararası terör kampanyasına dönüşebildiğini göstermiştir. Mağdurların acılarına bir cümleyle dahi değinilmeyen makaleyi yayınlarken, Mehmet Savaş Yergüz'ün İsviçreli eşinin ve o tarihte daha henüz 5 ve 7 yaşlarında olan çocuklarının duydukları acıyı da düşünmek gerekmez miydi?" Yazıda, "Makalede katil Jamkochyan'ın örnek bir mahkum olduğunun, diğer ASALA üyeleri gibi Erivan rejimi tarafından kahraman gibi karşılanarak orduda önemli görevler üstlendiğinin, BM toplantıları vesilesiyle sık sık İsviçre'ye geldiğinin ve Türklere yönelik akıl dışı ifadelerinin yarattığı tepkiyi tahmin etmek de güç olmasa gerekir.
Erivan - 26.10.2016
Dağlık Karabağ Sorunu
AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları, Dağlık Karabağ sorununun çözüm süreci görüşmeleri kapsamında 23-25 Ekim'de Bakü ve Erivan'daki temaslarına ilişkin bildiri yayımladı.
Erivan - 14.10.2016
Kollektif Güvenlik Anlaşması Örgütü Liderler Zirvesi
Kollektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) liderler zirvesi, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da düzenlendi.
Erivan - 14.10.2016
Kremlin Basın Sözcüsü Peskov Açıklaması
Ermenistan'ın başkenti Erivan'da gazetecilere açıklama yapan Peskov, kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapta, hava savunma sistemleri alanındaki işbirliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in İstanbul'daki görüşmesinde gündeme geldiğini söyledi.
Erivan - 5.10.2016
Keipa Komite Toplantıları Antalya'da Yapıldı
KEİPA Ekonomi, Ticaret, Teknoloji ve Çevre İşleri Komitesi'nin 47'nci toplantısında ise 16 ve 17 Mart 2016 tarihlerinde Erivan'da gerçekleştirilen 46'ncı toplantının tutanaklarının kabulü, KEİ üye devletlerindeki uluslararası yatırımlar konuları görüşülecek.
Erivan - 4.10.2016
Avrupa Konseyinden İngiltere ve Ermenistan'a Uyarı
ECRI'nin Ermenistan ile ilgili raporunda ise Erivan yönetiminin ırkçı şiddet ve nefret söylemine karşı mücadelede kanuni boşlukları ortadan kaldırması ve bu konuda gerekli adımları atması isteniyor.
Erivan - 25.9.2016
Bakü Devlet Üniversitesi Filoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çerkez Açıklaması
"Azerbaycan'ın gelişmesinde Türkiye'nin büyük payı var" Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nin sponsorluğuyla basılan "Ben Dünyayı Tanıyorum" kitabının yazarı olan Prof. Dr. Çerkez, 1948 yılında zamanın Azerbaycan toprakları olan ve adı İrevan iken Ermenistan tarafından işgal edilip Erivan olarak değiştirilen topraklarda doğduğunu, "Stalin Deportasiyası" olarak bilinen sürgün yürüyüşüyle kendi yurdundan kovulduğunu söyledi.
Erivan - 13.9.2016
Rus Gazprom'un Eski Yöneticisi Ermenistan'ın Yeni Başbakanı
Karen Karapetyan, 1998-2001 yıllarında "Hay-Energo" şirketinde başkanlık, 2001-2010 yıllarında "HayRusgazard" şirketinde müdürlük ve 2010-2011 yıllarında ise Erivan Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.
Erivan - 30.8.2016
Karabağ'daki Sözde Bağımsızlık Günü Etkinlikleri
Bakanlığın yayımladığı bildiride, işgal altındaki Dağlık Karabağ'ın sözde bağımsızlığının 25. yılı nedeniyle Erivan ve Hankendi'nde Ermeniler tarafından bazı etkinliklerin planlandığı ve bu etkinliklere yurt dışından kişilerin davet edildiğinin öğrenildiği belirtildi.
Erivan - 23.8.2016
Ermeni Aileyi Öldüren Rus Askere Ömür Boyu Hapis
Ermenistan’daki Rus Askeri Mahkemesi, üssü terk ederek bir ailede bulunan 7 kişiyi öldüren Rus asker Valery Permyakov’u ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.
Erivan - 16.8.2016
Türkiye'de 15 Temmuz Fetö Darbe Girişiminde 1 Gün Sonra Ermenistan'da da Darbe Girişi Olmuş
KAFKASSAM Başkanı Dr. Oktay, Ermenistan'da 20 Haziran 2016 tarihinde muhalefet lideri Jirair Sefilyan'ın yasa dışı işler yapmak, mafyatik girişimlerde bulunmak ve silah ticareti suçlamalarıyla tutuklandığını hatırlatarak, "Bu tutuklamaya karşı 17 Temmuz sabah saat 05.00 sularında kendilerine Özgürlük Savaşçıları Birliği diyen bir grup silahlı kişi Erivan'daki Erebuni polis karakoluna silahlı baskın yaparak zaptetti.
Erivan - 31.7.2016
Ermenistan'daki Karakol Saldırısı
Ermenistan'ın başkenti Erivan'da 15 gündür silahlı bir grubun kontrolünde olan Erebuni polis karakolunun işgaline bugün son verildi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Erivan Haberleri | Erivan Haber - Haberler - Sayfa 9 - Erivan haberleri, son dakika erivan haber ve gelişmeleri burada. Erivan'daki Yürüyüşte Türkiye ve Azerbaycan Bayrakları Yakıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 13:26:03. #1.14#
title