Erivan Haberleri

Erivan haber, Erivan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erivan - 17.4.2018
Ermenistan'da Muhalifler 10 Yıldır İktidarda Olan Sarkisyan'a Karşı Sokakta: 'Kadife Devrim Başladı'
Paşinyan, protesto gösterileri için Erivan'da yaptığı konuşmada "Ülkede barışçıl kadife devrim başladı" dedi.
Erivan - 17.4.2018
Ermenistan'da Sarkisyan'a Karşı Gösteriler Yayılıyor
BBC'nin haberine göre, gösteriler başkent Erivan'da 5.
Erivan - 13.4.2018
Ermenistan'da Eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan'a Karşı Gösteri
Başkent Erivan'daki Fransa Meydanı'nda toplanan göstericiler, partisi parlamentoda çoğunluğa sahip Serj Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı çıkıyor.
Erivan - 12.4.2018
Milyarder Alman İş Adam Haub'tan Umut Kesildi
Kayak gezisi için gittiği İsviçre Alpleri'nde kaybolan Almanya'nın en zengin iş adamlarından "Tengellman" satış şirketinin sahibi Karl Erivan Haub'ın hayatından umudun kesildiği bildirildi.
Erivan - 12.4.2018
Atlasglobal Havayolları Yeni Sezona Hazırlanıyor
Avrupa'da Air France, KLM ve Air Serbia ile ortak (codeshare) uçuş yapılan Paris, Amsterdam ve Belgrad hatlarının yanı sıra Düsseldorf ve Londra uçuşları ile Tahran, Bağdat, Erbil, Cidde, Medine, Beyrut, Telaviv, Erivan, Kuveyt, Mikonos ve Kıbrıs gibi uçuş noktalarına yapılan tarifeli seferlere ara verilmeden devam edilecek.
Erivan - 7.4.2018
Avrupa Şampiyonu Eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ Sakatlandı
Şampiyonanın düzenlendiği Verona kentindeki bir sağlık merkezinde yapılan kontrolde milli sporcunun parmağında kırık tespit edildi. Kolu alçıya alınan Deniz Selin Ünlüdağ, 15 Nisan'da Ermenistan'ın başkenti Erivan'da düzenlenecek 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'na yetiştirilmeye çalışılacak.
Erivan - 6.4.2018
Kaynanalar'ın 'Tijen'i Sevda Aydan Hayatını Kaybetti
SEVDA AYDAN KİMDİR? 1930 yılında doğan soprano ve dizi oyuncusu Sevda Aydan, Ankara Devlet Konservatuvarı Şan ve Opera bölümlerini bitirdi. Ankara Devlet Operası'nda Traviata operasıyla sanat hayatına başlayan sanatçı, Manon Lesko, Salome ve Carmen operalarında başrolde oynadı. Davet üzerine 1962'de Erivan, Tiflis ve Bakü operalarında sahneye çıktı, çeşitli ülkelerde konserler verdi.
Erivan - 6.3.2018
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'un Bilgilendirme Toplantısı
Bu kararın yerel seçimlerden önce alınmasına dikkati çeken Aksoy, "Hollanda hükümeti Temsilciler Meclisinin kararını uygulamayacağını açıkladı ve 'Erivan'daki törenlerde Hollanda'nın temsil edilmesi olayların soykırım olarak tanındığı anlamına gelmez.
Erivan - 1.3.2018
Ermenistan, Türkiye ile Normalleşme Protokolünü İptal Etti
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye ile imzalanan normalleşme protokolünü iptal ettiğini açıkladı.
Erivan - 28.2.2018
Analiz - Hollanda'nın Sözde 'Soykırım' Kararı ve İlişkilerin Geleceği
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Hollanda Parlamentosu'nda, 1915 olaylarının tartışıldığı oturum sonrası koalisyon hükümetinde bulunan Hristiyan Birlik Partisi (CU) milletvekili Joel Voordewind'in, sözde "Ermeni soykırımı"nı tanınması için önerge sunmuş ve bu önerge Parlamento'da 3'e karşı 142 oyla kabul edilmişti. Önergeye sadece Türk kökenli milletvekillerinin kurduğu Denk Partisi karşı oy kullandı. Karara göre 1915 olayları ile ilgili Ermenilerin iddialarının tanınması dışında, 24 Nisan'da Ermenistan'ın başkenti Erivan'da yapılan anma törenlerinde Hollanda'nın bakan düzeyinde temsil edilmesi de büyük çoğunlukla kabul edildi.
Erivan - 26.2.2018
Başkan Karaçanta'nın Hocalı Mesajı
Karaçanta yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün kardeş Azerbaycan topraklarının yaklaşık beşte birini işgali altında bulunduran Ermenistan; saldırgan ve tahrik gücü yüksek politikalarını sürdürmektedir. Türkiye'nin toprak bütünlüğünü sorgulama cüreti gösteren ve her fırsatta düşmanlık duygularını sergilemekten kaçınmayan Erivan yönetiminin, yıllardan beri Azerbaycanlı kardeşlerimize büyük eziyetler yaptığı da bir hakikattir.
Erivan - 23.2.2018
Hollanda Meclisinin 1915 Olaylarıyla İlgili Kararına Tepkiler
Ülkede yerel seçimlerin yaklaşmasının alınan kararda etkisi olduğunu belirten Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat Gedik, "Kararın hiçbir bağlayıcılığı yok ama Hollanda'da yaşayan Türk toplumu geriliyor. Hükümet kararı tanımıyor ama Erivan'daki anma törenine üst düzeyde temsilci göndermek istiyor.
Erivan - 23.2.2018
Hollanda'nın Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına Çağrıldı
Türkiye'nin 1915 olaylarına ilişkin tutumunun tarihi olgulara ve hukuki normlara dayalı olduğu vurgulanan açıklamada, Avrupa hukukuna yerleşmiş içtihatlar ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarının, bu hususta haklılığı ortaya koyduğu belirtilmişti. Açıklamada, Hollanda hükümetinin, Temsilciler Meclisinin soykırıma ilişkin değerlendirmesini uygulamayacağı ve Erivan'da düzenlenen anma törenlerinde temsil edilmenin olayların soykırım olarak kabul edildiği anlamına gelmeyeceği yönündeki açıklamasının not edildiği vurgulanmıştı.
Erivan - 22.2.2018
Dışişleri: Hollanda Temsilciler Meclisi'nin 1915 Olayları Kararını Kınıyoruz
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin bugün 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararlar almasını şiddetle kınadığını bildirdi Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Hollanda Temsilciler Meclisi'nin bugün 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararlar almasını şiddetle kınıyoruz. Avrupa'nın ortasında Srebrenitsa'da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır. Dolayısıyla hiç bir hukuki bağlayıcılığı ve geçerliliği yoktur. Türkiye'nin 1915 olaylarına ilişkin tutumu, tarihi olgulara ve hukuki normlara dayalıdır. Avrupa hukukuna yerleşmiş içtihatlar ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararları, bu hususta haklılığımızı ortaya koymaktadır. Diğer yandan, Hollanda Hükümeti'nin, Temsilciler Meclisi'nin  soykırıma ilişkin değerlendirmesini uygulamayacağı ve Erivan'da düzenlenen anma törenlerinde temsil edilmenin olayların soykırım olarak kabul edildiği anlamına gelmeyeceği yönündeki açıklamasını not ediyoruz.
Erivan - 22.2.2018
Dha Ankara - Dışişleri: Hollanda Temsilciler Meclisi'nin 1915 Olayları Kararını Kınıyoruz
Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin bugün 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararlar almasını şiddetle kınadığını bildirdi Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle: "Hollanda Temsilciler Meclisi'nin bugün 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararlar almasını şiddetle kınıyoruz. Avrupa'nın ortasında Srebrenitsa'da acısı hala dinmemiş soykırıma gözyuman bir ülkenin meclisinin aldığı sözkonusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır. Dolayısıyla hiç bir hukuki bağlayıcılığı ve geçerliliği yoktur. Türkiye'nin 1915 olaylarına ilişkin tutumu, tarihi olgulara ve hukuki normlara dayalıdır. Avrupa hukukuna yerleşmiş içtihatlar ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararları, bu hususta haklılığımızı ortaya koymaktadır. Diğer yandan, Hollanda Hükümeti'nin, Temsilciler Meclisi'nin  soykırıma ilişkin değerlendirmesini uygulamayacağı ve Erivan'da düzenlenen anma törenlerinde temsil edilmenin olayların soykırım olarak kabul edildiği anlamına gelmeyeceği yönündeki açıklamasını not ediyoruz.
Erivan - 22.2.2018
Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni Kınadı
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Hollanda Temsilciler Meclisi'nin bugün 1915 olaylarını soykırım olarak tanıyan kararlar almasını şiddetle kınıyoruz. Avrupa'nın ortasında Srebrenitsa'da acısı hala dinmemiş soykırıma göz yuman bir ülkenin meclisinin aldığı söz konusu mesnetsiz kararların ne tarihte ne adalette yeri vardır. Dolayısıyla hiçbir hukuki bağlayıcılığı ve geçerliliği yoktur. Türkiye'nin 1915 olaylarına ilişkin tutumu, tarihi olgulara ve hukuki normlara dayalıdır. Avrupa hukukuna yerleşmiş içtihatlar ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararları, bu hususta haklılığımızı ortaya koymaktadır. Diğer yandan, Hollanda Hükümeti'nin, Temsilciler Meclisi'nin soykırıma ilişkin değerlendirmesini uygulamayacağı ve Erivan'da düzenlenen anma törenlerinde temsil edilmenin olayların soykırım olarak kabul edildiği anlamına gelmeyeceği yönündeki açıklamasını not ediyoruz" denildi.
Erivan - 22.2.2018
Türkiye, Hollanda Meclisinin Ermeni İddialarını "Soykırım" Olarak Tanımasını Kınadı
Türkiye'nin 1915 olaylarına ilişkin tutumunun tarihi olgulara ve hukuki normlara dayalı olduğu vurgulanan açıklamada, "Avrupa hukukuna yerleşmiş içtihatlar ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararları, bu hususta haklılığımızı ortaya koymaktadır. Diğer yandan, Hollanda hükümetinin, Temsilciler Meclisinin soykırıma ilişkin değerlendirmesini uygulamayacağı ve Erivan'da düzenlenen anma törenlerinde temsil edilmenin olayların soykırım olarak kabul edildiği anlamına gelmeyeceği yönündeki açıklamasını not ediyoruz.
Erivan - 22.2.2018
Hollanda Parlamentosu, 1915 Olayları ile İlgili İddiaları "Soykırım" Olarak Tanıdı
1915 olayları ile ilgili Ermenilerin iddialarının tanınması dışında, 24 Nisan'da Ermenistan'ın başkenti Erivan'da yapılan anma törenlerinde Hollanda'nın bakan düzeyinde temsil edilmesi de büyük çoğunlukla kabul edildi.
Erivan - 28.12.2017
Agit Minsk Grubu, Ermenistan Ordusunun Azerbaycan Topraklarından Çıkarılmasını Temin Etmeli"
Erivan yönetiminin 2017 yılında da provokasyonlarını sürdürdüğünü söyleyen Hacıyev, 4 Temmuz'da Ermenistan ordusunun ateşi sonucu cephe hattına yakın bölgede biri çocuk 2 sivilin hayatını kaybettiğini hatırlattı.
Erivan - 20.12.2017
İran-Azerbaycan İlişkileri
Azerbaycan'da halk, siyasetçiler ve devlet yöneticilerinin, İran-Ermenistan iş birliğinin Erivan yönetimine ekonomik yaptırımlardan çıkış imkanı ve Azerbaycan karşısında güç sağladığını düşündüklerini belirten Süleymani, "Azerbaycan halkı ve İran'da Türklerin yaşadığı bölgelerdeki bazı siyasi aktivistler, İran'ın Ermenistan'la ilişki seviyesini düşürmesini ve Dağlık Karabağ konusunda Bakü'ye daha çok destek vermesini istemektedirler.
Erivan - 21.11.2017
Lavrov: "Suudi Arabistan'ın Suriye Muhalefetini Birleştirme Çabalarını Destekliyoruz"
Ermenistan'a resmi ziyarette bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Erivan'da Ermeni mevkidaşı Eduard Nalbandyan'la gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısına katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erivan Haberleri | Erivan Haber - Haberler - Sayfa 7 - Erivan haberleri, son dakika erivan haber ve gelişmeleri burada. Ermenistan'da Sıcak Saatler! Askeri Üniformalı Protestocular Sokağa Çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 00:02:13. #1.14#
title