Erivan Haberleri

Erivan haber, Erivan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erivan - 5.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Erivan'dan Gürcistan'a geçiş yapan Umut Ali ve babası Mustafa Özmen, 27 Eylül'de Ardahan'ın Posof ilçesindeki Türkgözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geçerek Akyaka'nın Küçükdurduran köyüne döndü.
Erivan - 25.6.2019
Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan yeniden gözaltında
Ermenistan Temyiz Mahkemesi, Cumhuriyet Başsavcılığının şikayeti üzerine, Erivan Genel Hukuk Mahkemesi'nin Koçaryan'ın serbest bırakılması yönünde 18 Mayıs'ta aldığı kararı iptal etti.
Erivan - 12.6.2019
"Devletin aba altından sopa göstermesi asla söz konusu olmamıştır"
"İstanbul Valiliği'nde 24 Şubat 2004'te gerçekleşen ve MİT görevlilerinin de katıldığı görüşme öncesi, MİT yetkilisinin Dink ile ilgili kendisinden ne talep ettiği" sorulan Güler, "Cinayetten yaklaşık 3 yıl önce yapılan ve cinayetle hiçbir illiyeti olmayan bir görüşmedir. Kamuoyunda bu yazılarla ilgili hassasiyetin paylaşılmasına yönelik vali yardımcısı Ergün Güngör'ün bu konuyu söylediğini hatırlıyorum. Diğer ayrıntıları hatırlamıyorum. Bu bilgiyi nereden aldığı, kamuoyunda infiale sebep olduğu, Ermeni cemaati üzerinde de belli sıkıntılar yaratabileceğine yönelik hassasiyetler paylaşılmıştır. Kaynaklarının ne olduğu sorulmuştur. O da Erivan'daki bir röportajdan aldığını bildiriyor ve konu orada bitiyor.
Erivan - 12.6.2019
Şehit diplomat eşinden Ermenistan Cumhurbaşkanına açık mektup
Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Muavin Konsolos Bahadır Demir'i 27 Ocak 1973'te şehit eden Ermeni terörist Gurgen Yanikian'ın ABD'deki cenazesinin kalıntılarının Erivan'daki askeri mezarlığa götürülerek törenle gömülmesinin terörizmi teşvik suçu teşkil ettiği...
Erivan - 28.5.2019
AVİM'den "Cinayet ve Hafıza: Ermeni Terörizmi" Konferansı
Terörist Melkonian'ın 1985'te Fransa'da tutuklanıp 1989'da ise serbest bırakıldığını hatırlatan Gunn, onun 1990'da Erivan'a döndüğünü aktardı.
Erivan - 6.5.2019
Dışişleri'nden Ermenistan'a Kınama
Dışişleri Bakanlığı'nca 1973 yılında Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile muavin konsolosu Bahadır Demir'i şehit eden Ermeni terörist Gurgen Yanikian'ın, Ermenistan'ın başkenti Erivan'daki Askeri Mezarlık'ta törenle toprağa verilmesi kınandı.
Erivan - 6.5.2019
Dışişleri'nden Ermenistan'a Kınama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca 1973 yılında Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile muavin konsolosu Bahadır Demir'i şehit eden Ermeni terörist Gurgen Yanikian'ın, Ermenistan'ın başkenti Erivan'daki Askeri Mezarlık'ta törenle toprağa verilmesi kınandı.
Erivan - 26.4.2019
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy: "Abd'nin F-35 Konusunu Tehdit Unsuru Olarak Dile Getirmesi...
"Ermeniler arşivleri açma cesaretini gösterseler gerçekler ortaya çıkacaktır" Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün açıklamalarını değerlendiren Aksoy, "Ermenistan sözcüsünün üslubu ve kullandığı kelimeler Ermenistan'ın henüz bir devlet geleceğine sahip olmadığını gösteriyor. Türklere inkarcı demek çağ dışı zihniyetin işaretidir. İfade özgürlüğümüzü engellemeye yönelik bir girişim. Sözcünün Erivan'daki milli arşivlerin açık olduğunu iddia etmesine rağmen bu arşivler gerçekte açık değildir.
Erivan - 26.4.2019
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Ermenistan Sözcüsünün Üslubu ve Kullandığı Kelimeler...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Ermenistan sözcüsünün üslubu ve kullandığı kelimeler Ermenistan'ın henüz bir devlet geleceğine sahip olmadığını gösteriyor. Türklere inkarcı demek çağ dışı zihniyetin işaretidir. İfade özgürlüğümüzü engellemeye yönelik bir girişim. Sözcünün Erivan'daki milli arşivlerin açık olduğunu iddia etmesine rağmen bu arşivler gerçekte açık değildir.
Erivan - 19.4.2019
Damat Tween ve D's Damat İstanbul Havalimanı'nda Yerini Aldı
Yıl başından bu yana yurt dışında mağazalaşmaya devam eden ve nisan ayı başında İstanbul Yeni Havalimanı'nda yerini alan Orka, nisan ayının ortasında 5 yeni yurt dışı mağazasına "merhaba" dedi. Yıl başından bu yana yurt dışında mağazalaşmaya devam eden Holding, yalnızca nisan ayının ilk 15 gününde Kiev, Üsküp, Erivan ve Bosna'nın yanı sıra Avrupa'nın moda başkentlerinden biri olan İtalya'nın Floransa kentinde de yeni mağazasını açtı.
Erivan - 17.4.2019
Astana Süreci Çözüm İçin En Uygun Mekanizma"
Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları ile Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda bir araya gelmelerine ilişkin, "Hem Bakü hem de Erivan'ın bu sefer anlaşmaların kağıt üzerinde kalmamasını sağlamakla ilgilendiğine inanmak için sebeplerim var.
Erivan - 16.4.2019
Akar: Gülen'in Sadece ABD'deki Okullarından Yıllık Geliri 800 Milyon Dolar
Bakan Akar, ayrıca, 1915 olaylarına ilişkin, politikacıların kısa dönemli kazanımlar için uzun dönemli stratejik ilişkileri riske atmaması gerektiğini ifade etti. Bu konunun doğru olmayan bilgilerle ele alındığının gözlemlendiğini belirten Bakan Akar; "Konu hakkında General James Guthrie Harbord'un yazmış olduğu rapora bakılması gerekir. Kendisi 1915 yılında, Başkan Wilson tarafından bir rapor yazmak üzere görevlendirilmiştir. General Harbord'un 40 kişilik takımı ve İstanbul'dan Erivan'a kadar süren 58 günlük yolculuğu sonunda yazdığı rapor Ermeni iddialarınını desteklememektedir.
Erivan - 2.4.2019
Putin ve Aliyev Dağlık Karabağ Sorununu Görüştü
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Dağlık Karabağ sorununun çözüm sürecine ilişkin 29 Mart'ta Avusturya'nın başkenti Viyana'da görüştüğü hatırlatılan açıklamada, "Putin, Bakü ve Erivan arasındaki müzakere sürecinin yoğunlaştırılmasının önemini vurguladı.
Erivan - 14.3.2019
Gürcistan, Ermenilerin Güney Osetya ve Abhazya'yı Ziyaret Etmesinden Rahatsız
Zurabişvili Erivan'a resmi ziyaret kapsamında Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir araya geldi.
Erivan - 2.3.2019
Tebrizli Taraftarlardan "Karabağ Bizimdir" Sloganı
Bahadiri, yerel medyaya yaptığı açıklamada, Erivan yönetiminin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne saygı göstermesi gerektiğini belirterek, "İran'ın bu konudaki kesin siyaseti daha önce resmi olarak ilan edildi.
Erivan - 28.2.2019
İran ve Ermenistan Ekonomik İşbirliği Anlaşmaları İmzaladı
  Ruhani, Erivan hükumetinin ABD yaptırımlarıyla ilgili ortaya koyduğu tutumdan duydukları memnuniyeti ifade ederek, "Üçüncü bir ülkenin İran ile Ermenistan ilişkilerine müdahale etmemesi konusunda kararlıyız.
Erivan - 27.2.2019
Dha Dış - İran ve Ermenistan Ekonomik İşbirliği Anlaşmaları İmzaladı
Ruhani, Erivan hükumetinin ABD yaptırımlarıyla ilgili ortaya koyduğu tutumdan duydukları memnuniyeti ifade ederek, "Üçüncü bir ülkenin İran ile Ermenistan ilişkilerine müdahale etmemesi konusunda kararlıyız.
Erivan - 11.2.2019
Fetö'cü Kemal Öksüz Davası
Teksas'taki FETÖ yapılanmasına ait Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyinin eski başkanı olan Öksüz, ABD tarafından yapılan suçlamalar ve iade talebi neticesinde Erivan'da 2018 Ağustosu'nda yakalanmıştı.
Erivan - 11.2.2019
Fetö'cü Kemal Öksüz Bugün Hakim Karşısına Çıkıyor
Teksas'taki FETÖ yapılanmasına ait Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyinin eski başkanı olan Öksüz, ABD tarafından yapılan suçlamalar ve iade talebi neticesinde Erivan'da 2018 Ağustos'unda yakalanmıştı.
Erivan - 31.12.2018
Güney Kafkasya'da 2018 Böyle Geçti
Kep şapkasını takıp sırt çantasıyla Gümrü şehrinden Erivan'a kadar "Benim adımım" ismini verdiği yürüyüş başlatan muhalif lider Nikol Paşinyan, önce Erivan'da sonra ülkenin genelinde on binlerin katıldığı büyük protesto başlattı.
Erivan - 17.12.2018
Analiz - Ermenistan'da Paşinyan Dönemi ve Dağlık Karabağ Sorunu
Liderlik ettiği halk hareketinin baskısı sonucunda geçen yıl iktidarın değişmesiyle güçlü bir dalga yakalayan Paşinyan'ın seçimden zaferle çıkacağı belliydi. Nitekim bu işaret 23 Eylül'de başkent Erivan'da yapılan seçimlerde alınmıştı.
Erivan - 11.12.2018
Düzeltme"Türkiye ile Ermenistan İlişkilerinin Normalleşmesini İstiyoruz" Başlıklı Haberimizi...
Ermenistan'da yapılan erken seçimlerin ardından bir grup Türk gazeteciyle Erivan'da bir araya gelen Bakan Mnatsakanyan, seçim sonuçları ve gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu.
Erivan - 10.12.2018
ABD'ye İade Edilen Fetö'cü Kemal Öksüz Suçunu Kabul Etti
Teksas'taki FETÖ yapılanmasına ait Avrasya Amerikalılar Turkuaz Konseyinin eski başkanı olan Öksüz, ABD tarafından yapılan suçlamalar ve iade talebi neticesinde Erivan'da yakalanmıştı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Erivan Haberleri | Erivan Haber - Haberler - Sayfa 3 - Erivan haberleri, son dakika erivan haber ve gelişmeleri burada. Ruhani ile Sarkisyan ikili ilişkileri görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 19:18:23. #1.14#
title