Erhan Usta kimdir? FOX konuğu Erhan Usta kaç yaşında, nereli?

Erhan Usta kimdir? FOX konuğu Erhan Usta kaç yaşında, nereli?

Erhan Usta kimdir? FOX konuğu Erhan Usta kaç yaşında, nereli?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'ye dahil oldu. FOX İsmail Küçükkaya ile Çar Saat konuğu Erhan Usta kimdir? FOX konuğu Erhan Usta kaç yaşında, nereli? Peki, Erhan Usta hayatı haberimizde.

Erhan Usta, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında da doktorasını sürdürüyor. Kariyerine Devlet Planlama Teşkilatında Uzman Yardımcısı olarak başlayan siyasetçi Erhan Usta kimdir? FOX konuğu Ertan Usta kaç yaşında, nereli?

ERHAN USTA KİMDİR?

Usta, 17 Temmuz 1966 tarihinde Samsun Havza'da dünyaya geldi. Ekonomist ve planlama uzmanı olan sişyaset adamı,ilk ve orta öğrenimini Havza 25 Mayıs İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi, ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak lisans eğitimi aldı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora çalışması devam ediyor. Erhan Usta, kariyerine Devlet Planlama Teşkilatında Uzman Yardımcısı olarak başladı, Türkiye'de Yerel Yönetimlerin Finansmanı konulu teziyle uzman oldu. Devlet Planlama Teşkilatında, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı, 2001-2015 yılları arasında, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve yıllık programlar ile makro ekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü. Kamu gelir ve harcamaları, kamu finansmanı, KİT ve sosyal güvenlik finansmanı; para politikası ve enflasyon; büyüme, ödemeler dengesi, sanayileşme; bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları; mahalli idareler; stratejik planlama ve iç denetim gibi başlıklar, Erhan Usta'nın çalıştığı alanlardır.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title