Ergin: 'Anayasa Komisyonu Yarın Toplanacak'

Ergin: 'Anayasa Komisyonu Yarın Toplanacak'

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Bir Kez Daha Görüşülmek Üzere TBMM'ye İade Ettiği Anayasa Değişikliğinin, Yarın Anayasa Komisyonunda Ele Alınacağını Açıkladı.

Ergin: 'Anayasa Komisyonu Yarın Toplanacak'

AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade ettiği Anayasa değişikliğinin, yarın Anayasa Komisyonunda ele alınacağını açıkladı.

Ergin, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Cumhurbaşkanının iade gerekçesinin, Anayasa Komisyonuna sevk edildiğini söyledi. Ergin, yarın Danışma Kurulunu toplantıya çağıracaklarını ve Anayasa değişikliğinin 48 saat geçmeden Komisyonda ele alınmasını gündeme getireceklerini bildirdi. Ergin, Danışma Kurulunda oybirliği sağlanamaması veya toplantının gerçekleşememesi durumunda, konuyu grup önerisi olarak TBMM Genel Kurulunun gündemine getireceklerini söyledi.

Anayasa değişikliği paketinde bir değişiklik öngörüleri bulunmadığını kaydeden Ergin, değişikliğin aynen geçirilmesini istediklerini bildirdi.