Ergenekonculara Destek Mitingine CHP Otobüsü Logoları Kapatılarak Destek Verdi

Ergenekonculara Destek Mitingine CHP Otobüsü Logoları Kapatılarak Destek Verdi

Kocaeli'de Ergenekon Terör Örgütü Üyesi Olduğu Gerekçesi ile Gözaltına Alınanlara Destek İçin Miting Düzenlendi. CHP'nin Seçimlerde Kullandığı Otobüsün Üzerindeki Logo ve Yazılar Kapatılarak Mitinge Destek Vermek İçin Getirildi.

Ergenekonculara Destek Mitingine CHP Otobüsü Logoları Kapatılarak Destek Verdi

Kocaeli'de Ergenekon Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile gözaltına alınanlara destek için miting düzenlendi. CHP'nin seçimlerde kullandığı otobüsün üzerindeki logo ve yazılar kapatılarak mitinge destek vermek için getirildi.

Türkiye'nin bir çok ilinde gözaltına alınan Ergenekon üyelerine destek için Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi miting düzenledi.

İzmit Merkez Bankası önünde toplanan yaklaşık 200 civarındaki grup, Ak Parti aleyhine sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

Sabri Yalım Parkı'na kadar devam eden yürüyüşe, CHP Kocaeli Başkanı Sefa Sirmen ve CHP otobüsü de destek verdi.

Destek için getirilen 41 KC 574 plakalı otobüsün üzerindeki CHP yazıları ve logoları kağıtla kaplandı. Yürüyüş boyunca otobüs üzerinde duran bir kişi Ergenekon operasyonunda gözaltına alınanların isimlerini saydı, yürüyüşe katılanlar da 'burada' cevabını verdi.

Parkta toplanan grup adına bir konuşma yapan ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu, sakin, sağduyulu olmak ve yaşananlardan çok şey çıkartmak zorunda olduklarını söyledi.

Uslu, "Kuran'da ve Nutuk'ta söylendiği gibi bizi idare edecek olanları seçerken yedi nesillerini araştırmak zorundayız. Aksi takdirde bu sinsi kuşatma bizi bitirecek." dedi.

Konuşmadan sonra grup sessizce dağıldı.