'Ergenekon Soytarılığı Sürmektedir'

'Ergenekon Soytarılığı Sürmektedir'

Ergenekon Terör Örgütüne Yönelik Soruşturma Kapsamında Evinde Arama Yapılan İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem'e Destek Vermeye Gelenler Ergenekon'u Soytarılık Olarak Niteledi.

'Ergenekon Soytarılığı Sürmektedir'

Ergenekon terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında evinde arama yapılan İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem'e destek vermeye gelen İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Sefa Koçoğlu, 'Ergenekon bir soytarılıktır. Bu soytarılık sürmektedir.' dedi.

Ankara'da Ergenekon terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında İşçi Partisi Genel Sekreteri Nusret Senem ile Basın ve Propaganda Müdürü Hikmet Çiçek gözaltına alındı. Senem'in evinde ve avukatlık bürosunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi polis ekipleri tarafından arama yapıldı. Senem'e destek vermeye gelen İP Ankara İl Başkanı Koçoğlu, Ergenekon soruşturması kapsamında mahkemede koşullu olarak serbest bırakılan İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun söylediği gibi bir 'soytarılık' olduğunu savundu. Ergenekon soruşturmasının İşçi Partisi'ne yönelik olduğunu iddia eden Koçoğlu, 'Ergenekon gerçekten bir soytarılıktır. Bir soytarılık sürdürülmektedir. Hiçbir belgeye dayanmaksızın bir parti genel başkanı hukuksuz bir şekilde gözaltına alınıyor ve tutuklanarak Tekirdağ Cezaevine konuyor. Bunun üzerine Nusret Senem Genel Sekreter ve parti avukatı olması nedeniyle 3 gündür savcının yanında. Kendisine benimle ilgili bir işlem varsa buradayım dediği halde yine bir akşamüstü ve gece hem bürosu hem de evi basılmakta ve aranmaktadır. Bu gerçekten anti demokratik bir terör eylemidir.' dedi.

Koçoğlu'nun konuşması sırasından bir grup İşçi Partili, Senem'in evinin önünde toplandı. Sloganlar atan grup daha sonra İşçi Partisi genel merkezi önüne geçti.