'Ergenekon Soruşturması'nda Adliyeye Sevk

'Ergenekon Soruşturması'nda Adliyeye Sevk

'Ergenekon Soruşturması' Kapsamında Gözaltına Alınanlardan Bir Grup, 5 Minibüsle İstanbul Adliyesi'ne Getirildi.

'Ergenekon Soruşturması'nda Adliyeye Sevk

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınanlardan bir grup, 5 minibüsle İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Beşiktaş'taki özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu adliyede görevli İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Bu kişilerden bazıları daha sonra 5 polis minibüslerine bindirilerek Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Şüpheliler daha sonra söz konusu araçların, adliyenin hakim ve savcıların kullandığı kapısına kadar yaklaştırılmasının ardından içeri alındı.

Şüphelilerin adliyeye sevk edilirken adliye binası önünde ve çevresinde ''Çevik Kuvvet'' görevlileri ile diğer polislerce yoğun güvenlik önlemi alındı. Ayrıca bazı binaların çatılarında da uzun namlulu silahlarla görev yapan ''Özel Tim'' mensuplarının bulunduğu gözlendi.

Soruşturmaya ilişkin bu kişiler ile gözaltına alınarak dün adliyeye gönderilen Barbaros Hayrettin Altıntaş tutuklanmış; Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Tunç Akkoç, Siyami Yalçın, Murat Avar ve Hamza Demir mahkemece salıverilmişti.

Bu kişiler dışında, olaya ilişkin Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de yer aldığı 48 kişi tutuklu bulunuyor.