Ergenekon Soruşturması

Ergenekon Soruşturması

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Ankara'da Gözaltına Alınan ve Aralarında Emekli Paşaların da Bulunduğu 7 Kişi, Sağlık Kontrolünün Ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Getirildi.

Ergenekon Soruşturması

Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan ve aralarında emekli paşaların da bulunduğu 7 kişi, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur ile ATO Başkanı Sinan Aygün ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi, Adli Tıp Kurumu'ndaki sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlıları taşıyan araçlar yoğun güvenlik kontrolleri arasında emniyet otoparkına girerken, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un harp okulundan arkadaşları olduğunu söyleyen emekli Tümgeneral Oltan Evren ve emekli Tuğgeneral Erdal Ege de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Dış kapıda arkadaşlarını görmek umuduyla bekleyen emekli Tümgeneral Oltan Evren, Hurşit Tolon'un harp okulundan arkadaşı olduğunu belirterek, "Aynı karavanadan yemek yedik. Arkadaşlarımızın yanında olmak istedik. Onların görüşü bizim görüşümüzdür. Biz buraya sadece arkadaşlarımızı görüp el sallamak istiyorduk. Ama göremedik. Burada oluş amacımız onlarla aynı görüşte olduğumuzu göstermekti" dedi.

Emekli Tuğgeneral Erdal Ege ise, Hurşit Tolon ile sıra arkadaşı olduğunu ve onun fikirlerini kendi fikriymiş gibi benimsediğini ifade etti.

Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlıların sorgusuna başlandı.

(ÇK-ÖÖ-AS-ÖFA-ÖZ-Y)