Ergenekon Davasında Savunmalar Alınıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ergenekon Davasında Savunmalar Alınıyor

CHA - Haberler | Güncel
Ergenekon Davasında Savunmalar Alınıyor

Ergenekon davasında, tutuksuz sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

Ergenekon davasında, tutuksuz sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınmasına devam ediliyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 317'nci duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mehmet Haber al ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 53 tutuklu sanık hazır bulundu.

YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi. Duruşmaya gelen tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük, Odatv davasından tutuklu olduğu için tutuklu sanık bölümünde yer aldı.

Kimlik yoklamalarının ardından sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınmasına devam edildi. Silahlı terör örgütü üyesi olmakla suçlanan Barbaros Hayrettin Altıntaş, hakkındaki suçlamaları reddettiğini ifade ederek, beraatine karar verilmesini talep etti.

Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli atılmasına ilişkin dava dosyasının tutuksuz sanığı Bora Ballı ise dosyaya gelen deliller çerçevesinde suçsuz olduğunun ispatlandığını ileri sürerek, "Daha önce de suçsuz olduğumu söyledim. Suçsuz olsam da burada yargılanıyor olmam hayatımı olumsuz etkilemektedir. Beraatime karar verilmesini istiyorum." dedi.

Darbe sonrasının başbakanı olarak düşünüldüğü iddia edilen sanık Yusuf Erikel ile aynı dosyanın sanıklarından Hakan Arıkan da hakkındaki suçlamaları reddetti. Mütalaada büyük bir karartma yapıldığını öne süren Arıkan, "Hakkımda suçlanmama yetecek delil döküman bulamadıkları için insani ilişkilerim dosyaya suç delili olarak konulmuştur." iddiasında bulundu.

CHA - Son Dakika Haberleri
title